ارسال شده در

پیش بینی صندوق بین المللی پول از رشد تولید ناخالص داخلی ایران

رشد تولید ناخالص داخلی ایران در سال ۲۰۱۷، ۴٫۱ درصد خواهد شد

رشد تولید ناخالص داخلی ایران در سال 2017، 4.1 درصد خواهد شد

 براساس این گزارش  در سال ۲۰۱۷، ۴٫۱ درصد رشد تولید ناخالص داخلی ایران خواهد بود که این رقم در سال ۲۰۲۱ به ۴٫۳ درصد می رسد.

این گزارش می گوید ایران در سال ۱۹۸۰ با رشد منفی ۲۱٫۶ درصد مواجه بوده است. اما به یکباره دو سال بعد رشد تولید ناخالص داخلی ایران به ۲۳٫۲ درصد می رسد.

طبق گزارش صندوق بین المللی پول در سال ۲۰۱۷، رشد اقتصادی ایران بیشتر از کشورهای پیشرفته و جهان است. اما به مقداری از بازارهای در حال ظهور و کشورهای در حال توسعه کمتر است.

رشد تولید ناخالص داخلی ایران در سال 2017، 4.1 درصد خواهد شد

این در حالی است که فاصله رشد اقتصادی ایران با بازارهای در حال ظهور و کشورهای در حال توسعه در سال ۲۰۲۱ بیشتر می شود. به طوری که در این سال ایران ۴٫۳ درصد رشد خواهد داشت اما این کشورها با رشد ۵٫۱ درصدی مواجه می شوند. به این ترتیب در طول ۴ سال آینده سرعت آهنگ رشد اقتصادی ایران کاهش پیدا می کند.

براساس آنچه صندوق بین امللی پول منتشر کرده است، بیشترین رشد تولید ناخالص داخلی واقعی در سال ۲۰۱۷، متعلق به کشور لیبی با ۱۳٫۷ درصد و یمن با ۱۲٫۶ درصد خواهد بود. در طرف مقابل هم کشورهایی که با بیشترین رشد منفی در تولید ناخالص داخلی مواجه می شوند، کشورهای سودان جنوبی با منفی ۶٫۱ درصد و گینه استوایی با منفی ۵٫۸ درصد هستند.

طبق این گزارش در سال ۲۰۲۱، بیشترین رشد اقتصادی مربوط به کشور برونئی با ۱۳٫۲ درصد و هند با ۸٫۱ درصد خواهد بود. گویا در ۴ سال آینده رشد اقتصادی منفی در حال ریشه کن شدن است، چرا که در سال ۲۰۲۱ تنها کشور پورتوریکو با رشد منفی ۰٫۵ درصد مواجه خواهد شد. در این سال ونزوئلا در رتبه دوم کمترین رشد اقتصادی به رشد صفر درصد خواهد رسید.

رشد تولید ناخالص داخلی ایران در سال 2017، 4.1 درصد خواهد شد

رشد تولید ناخالص داخلی ایران در سال 2017، 4.1 درصد خواهد شد

منبع: اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی تهران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *