ارسال شده در

صنایع کوچک و متوسط توانایی تولید فن آوری های جدید اشتغال پایدار و کمک به واحدهای بزرگ تولیدی را در خود جای داده اند

دیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت: روند پیشرفت روز افزون محیط های کسب و کار، صنایع کوچک و متوسط را جزئی از زنجیره تولید قرار داده است.

صنایع کوچک و متوسط توانایی تولید فن آوری های جدید اشتغال پایدار و کمک به واحدهای بزرگ تولیدی را در خود جای داده اند

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان، طهمورث لاهوتی اشکوری بیان داشت: صنایع کوچک با توانمندی های خود می تواند با از میان برداشتن مشکلاتی همچون بیکاری توزیع ناعادلانه درآمد نقش مهمی را در چرخه اقتصادی کشور داشته باشد.

وی در ادامه افزود: سازمان صنایع کوچک می تواند با ارائه و انجام برنامه هایی همچون تامین مالی صنایع کوچک، نوسازی و افزایش بهره وری، فن آوری و توسعه محصولات صنایع کوچک، توسعه خوشه ها و شبکه خوشه های همسان و مکمل، توسعه بازار عرضه و تقاضای خدمات کسب و کار، بهبود فضای کسب و کار و بستر سازی حقوقی و قانونی، تدوین و اجرای طرح های اشتغال زا صنایع کوچک و روستایی، گام های اساسی و بلندی در جهت رشد و تعالی همه جانبه واحدهای صنعتی استان بردارد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در بحث اهداف سازمان صنایع کوچک به چند مورد اشاره کرد و بیان داشت: توسعه و تکمیل کلیه زیرساخت های مورد نیاز استقرار صنایع در شهرکها و نواحی صنعتی . توسعه خدمات نرم افزاری صنایع کوچک در شهرستانها و شهرکهای بزرگ صنعتی کشور توسعه خوشه ها ی صنعتی . حمایت از ایجاد بنگاه های صنعتی کوچک زودبازده برای اشتغال سریع و حمایت از سرمایه گذاریهای صنعتی .

لاهوتی اشکوری در ادامه افزود: توسعه شهرک های تخصصی و فناوری با توجه به اولویت ها و مزیت های صنعتی ، بهبود فضای کسب و کار صنایع کوچک و ایجاد شرایط لازم در جهت امنیت سرمایه گذاری از جمله خدمات سازمان صنایع کوچک ، شهرک های صنعتی ایران میباشد .

وی در پایان گفت: امید است با کمک و همکاری تمام فعالان عرصه صنعت از بخش های دولتی و خصوصی دستیابی به برنامه های تدوین شده محقق گردد و بالندگی، سرافرازی، توسعه یافتگی هر چه بیشتر کشور عزیزمان را موجب گردد.

 منبع: سازمان صنایع و شهرکهای صنعتی ایران

پاسخ دهید