ارسال شده در

واردات گندم و نظر مدیرعامل شرکت آرد خوشه فارس : تجارت موفق در گروی واردات و صادرات

اختصاصی/ مهرزاد جمشیدی از مسئولین خواستار شد اجازه واردات گندم خارجی جهت مصارف خاص در کشور و صادرات آرد به کشورهای دیگر را نیز به کارخانه های آرد بدهند.

واردات گندم : تجارت موفق در گروی واردات و صادرات-مراوده

مدیرعامل شرکت آرد خوشه فارس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری غلات نیوز بیان کرد: گندم ایران برای مصارف نان‌های مسطح گندم بسیار خوبی است اما برای تولید نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم، محصولات قنادی و ماکارونی مناسب نیست. البته در برخی از مناطق کشور مانند استان گلستان گندم‌های خوبی کاشت می‌شود اما سایر گندم‌ها مناسب آرد خبازی و تولید نان‌های مسطح نیستند.
وی افزود: طبیعتا وقتی طی یک مدتی مصرف‌کنندگان به استفاده از آردی با پروتئین ۱۲ الی ۱۳ عادت کرده‌اند نمی‌توانند با آردی کار کنند که از گندم با میزان پروتئین ۱۰ الی ۵/۱۰ استحصال شده است و در چنین شرایطی کیفیت آرد را نامطلوب می‌دانند.
جمشیدی ادامه داد: در چنین شرایطی کارخانه‌ها برای این که مشتریان خود را از دست ندهند به استفاده از بهبوددهنده‌ها روی می‌آورند که البته این روش منجر به افزایش هزینه‌ها خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آرد خوشه فارس با بیان این که گندم‌های داخلی کلاسه‌بندی ندارد، گفت: در حال حاضر که به خودکفایی گندم در کشور دست یافته‌ایم، باید بر روی کلاسه‌بندی گندم‌ها اقدام شود و کارخانه‌ها در خرید گندم حق انتخاب داشته باشند.
مدیرعامل شرکت آرد خوشه فارس در خاتمه از مسئولین خواستار شد اجازه واردات گندم خارجی جهت مصارف خاص در کشور و صادرات آرد به کشورهای دیگر را نیز  به کارخانه های آرد بدهند.

منبع : تی نیوز / غلات نیوز

پاسخ دهید