قوانین خرید و فروش

قوانین عضویت و خرید و فروش
شما کاربران با عضویت در وب سایت مراوده دات کام و استفاده از تمامی سرویسها، بخشها و محتوای آن رضایت خود در پذیرفتن ” قوانین عضویت و خرید و فروش” را اعلام کرده اید که این قوانین شامل موارد زیر می باشند  :

 1. شرایط عمومی و تعاریف
  ۱-۱ خریدار: به شخص حقیقی و یا حقوقی اطلاق می شود که خود را بعنوان خریدار به وب سایت معرفی می نماید و می تواند درخواست خرید در وب سایت ثبت نماید.
  ۲-۱ تامین کننده : به شخص حقیقی و یا حقوقی اطلاق می شود که خود را بعنوان تامین کننده به وب سایت معرفی می نماید و می تواند آگهی فروش و درخواست خرید ثبت نموده و در جواب استعلام قیمت خریداران پیشنهاد قیمت ارائه نماید.
  ۳-۱ کلیه سرویسها و بخشها و محتواهای درون وب سایت تماما منطبق بر قوانین جمهوری اسلامی و قانون تجارت الکترونیک می باشند و کاربران نیز متعاقبا ملزم به رعایت این قوانین می باشند.
  ۴-۱ هر گونه تغییر در سرویسها و بخشهای ما در این صفحه اطلاع رسانی شده و صفحه به روزرسانی می گردد و استفاده کاربران از وب سایت به معنی پذیرش این تغییرات تلقی می گردد.
 2. عضویت
  ۱-۲ در زمان پر کردن فرم عضویت و درج اطلاعات کاربری می بایست که اطلاعات داده شده منطبق بر واقعیت باشند و در صورت مغایرت عواقب آن متوجه کاربر بوده و وب سایت هیچ نوع مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
  ۲-۲ اطلاعات مربوط به محصولات کاربران که بصورت متن، عکس و ویدئو توسط خود آنان در وب سایت درج می شود می بایست که منطبق بر واقعیت بوده و در صورت مغایرت عواقب آن متوجه کاربر بوده و وب سایت هیچ نوع مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
  ۳-۲ اطلاعات مربوط به آگهی های فروش و درخواست های خرید درج شده توسط کاربران می بایست که منطبق بر واقعیت بوده و در صورت مغایرت عواقب آن متوجه کاربر بوده و وب سایت هیچ نوع مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
  ۴-۲ در صورت مشاهده هرگونه نقصی در اطلاعات پروفایل کاربری، محصولات، آگهی های فروش، درخواستهای خرید، پیشنهادات قیمت، وب سایت پیامی جهت ویرایش به کاربران ارسال خواهد کرد تا کاربران نسبت به تصحیح و تکمیل آن اقدام نمایند.
  ۵-۲ درخواستهای خرید و آگهی های فروش کاربران در پنل کاربری آنان بایگانی می شود و در صورت تمایل به تمدید نمایش و یا ویرایش کاربران خواهند توانست نسبت به انجام موارد فوق اقدام نمایند.
 3. محصولات ممنوعه
  ۱-۳ کاربرانی که اقدام به ثبت محصولات ممنوعه که در “لیست محصولات ممنوعه” گردآوری شده اند بنمایند محصولاتشان حذف شده و به آنان تذکر داده می شود و در صورت تکرار به ثبت پروفایل کاربری آنان از درون وب سایت حذف می گردد.
 4. هزینه استفاده از سرویسهای وب سایت
  ۱-۴ بدلیل رسالتی که وب سایت مراوده در قبال کاربران خود دارد عضویت در وب سایت کاملا رایگان بوده و همچنین استفاده از تمامی سرویسهای ارائه شده در وب سایت مراوده نیز بدون دریافت هیچ نوع هزینه ای صورت میگیرد، مگر در موارد خیلی خاص که پیشاپیش به کاربران اطلاع داده خواهد شد.
 5. خرید و فروش توسط کاربران
  ۱-۵ تمامی محصولات ارائه شده در وب سایت متعلق به کاربران می باشد و وبسایت صرفا پلتفرمی جهت معرفی کاربران و محصولاتشان به یکدیگر است لذا کاربران در قبال صحت و سقم اطلاعات مربوط به محصولات خود مسئول بوده و وب سایت در این باره مسئولیتی نخواهد داشت.
  ۲-۵ تمامی معاملات و مبادلات مالی در خارج از وب سایت بصورت مستقیم توسط تامین کننده و خریدار صورت می گیرد و وب سایت در آن مسئولیتی ندارد.
  ۳-۵ با برقرار شدن ارتباط بین تامین کنندگان و خریداران در درون و برون وب سایت و تصمیم به انجام معامله مستقیم با یکدیگر در خارج از وب سایت با توافق طرفین و پس از لحاظ نمودن موارد قانونی مالیاتی فاکتور فروش توسط فروشنده به خریدار تحویل داده خواهد شد و در این بین هیچ مسئولیتی متوجه وب سایت نمی باشد.
  ۴-۵ با انجام معامله مستقیم کاربران با یکدیگر در خارج از وب سایت و توافق بر مبادله مالی بین یکدیگر طرفین می بایست موارد امنیتی و قانونی مربوطه را رعایت نمایند تا از سوی یکدیگر متحمل ضرر نگردند. وب سایت هیچ مسئولیتی در این باره نخواهد داشت.
  ۵-۵ خریداران و تامین کنندگان متعهد هستند تا اطلاعات صحیح در اختیار یکدیگر قرار داده تا قضاوت صحیحی از یکدیگر داشته باشند و نسبت به انجام بهترین معامله اقدام نمایند. همچنین تامین کنندگان متعهد هستند تا کیفیت محصولات نمایش داده شده در وب سایت با محصولات ارسالی برای خریداران یکسان بوده و در مدت زمانی معقول و بسته بندی مناسب بنا بر توافق با خریداران نسبت به تحویل محصولاتشان اقدام نمایند و از طرفی خریداران متعهد به پرداخت مبلغ معامله بر طبق شرایط توافق شده با تامین کنندگان می باشند. وبسایت در هر یک از موارد ذکر شده در این بند مسئولیتی را قبول نخواهد کرد.
 6. حمل کالا
  ۱-۶ خریدار می بایست تمامی شرایط مربوط به بسته بندی، حمل، محل و نحوه تحویل محصولات را در درخواست خرید خود از طریق وب سایت به تامین کننده اعلام نماید.
  ۲-۶ تامین کننده می بایست تمامی شرایط مربوط به بسته بندی، حمل، محل و نحوه تحویل محصولات خود را در غرفه خود و در توضیحات محصولات و همچنین در آگهی های فروش خود در درون وب سایت در معرض نمایش خریداران قرار دهد.
  ۳-۶ تمامی هزینه های اضافی مربوط به معامله از قبیل بازرسی کالا، آنالیز محصولات، قیمت نمونه و ارسال آن قبل از انجام معامله و حمل محصول می بایست به توافق طرفین رسیده باشد و وب سایت هیچ وظیفه ای مبنی بر پرداخت هزینه های اضافی ندارد.
  ۴-۶ حمل محصول می بایست در زمان و مکان توافق شده و با بسته بندی مناسب صورت بگیرد و بصورت سالم تحویل خریدار داده شود و خریدار می بایست پس از تحویل نسبت به کیفیت و کمیت محصول اطمینان حاصل کرده و فروشنده را مطلع سازد. وب سایت هیچ مسئولیتی در بارگیری، حمل و تحویل محصولات ندارد.
 7. شکایت و اختلاف نظر
  ۱-۷ در صورت انجام قصور در تعهدات توسط هر یک از طرفین خریدار و تامین کننده نسبت به یکدیگر و پیش آمدن اختلاف نظر در این باره و عدم حل مصالحت آمیز قضیه، طرفین می توانند با مراجعه به مراجع ذی طلاح قانونی کشور نسبت به حل آن اقدام نمایند.
 8. لیست کالاهای ممنوعه
  ·       اعضاء و جوارح انسان
  ·       مواد مخدر و قرصهای روانگردان
  ·       محصولات مبتذل فرهنگی
  ·       آثار باستانی (زیرخاکی)
  ·       تجهیزات ماهواره
  ·       داروهای غیرمجاز
  ·       تجهیزات نظامی و اسلحه
  ·       تجهیزات جاسوسی
  ·       اقلام دزدی
  ·       محصولات تقلبی