نظر دهید

آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند بازیافت و ماشین آلات

از امروز به مدت چهار روز؛

آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند بازیافت و ماشین آلات

نخستین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند بازیافت و ماشین آلات از امروز به مدت چهار روز در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب بر پاشد.

آغاز به کار نخستین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند بازیافت و ماشین آلاتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ ​­ارتقاء سطح کیفی مدیریت پسماند و بازیافت زباله، جلوگیری از آلودگی اکوسیستم، خاک و آب و سایر منابع طبیعی و همچنین فرهنگسازی برای مردم در خصوص تفکیک زباله به ویژه تفکیک از مبدا با حمایت سازمان های ذیربط در کشور از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
۲۱ کارگاه آموزشی در چهار روز برگزاری این نمایشگاه تحت مدیریت کرسی آموزش محیط زیست یونسکو سازماندهی و اجرا خواهد شد.
حدود ۱۰۷ شرکت فعال در زمینه مدیریت پسماند و بازیافت زباله در این نمایشگاه حضور دارند که ۲۱ شرکت، خارجی هستند
شرکت های حاضر در این نمایشگاه از جمله شرکت های وابسته به خدمات شهری، گروه تجهیزات و ماشین آلات بازیافت، گروه بازیافت خودروهای فرسوده، بازیافت پسماندهای نفت، گاز و پتروشیمی، بازیافت پسماندهای ارگانیک، بازیافت پسماندهای فلزی، گروه بازیافت پسماندهای پلیمری، بازیافت پسماندهای سلولزی، بازیافت پسماندهای شیشیه ای، گروه بازیافت قطعات الکتریکی و الکترونیکی و گروه بازیافت باطری های فرسوده از جمله شرکت های فعال در زمینه مدیریت پسماند هستند که محصولات خود را در این نمایشگاه عرضه کرده اند.
آلمان، ایتالیا، هلند، ایرلند شمالی و چین از جمله کشورهای خارجی مشارکت کننده در نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند، بازیافت، ماشین آلات و تجهیزات وابسته هستند.
گفتنی است؛­ در ایران روزانه ۵۰ میلیون کیلوگرم زباله تولید می شود و تنها پنج درصد از زباله تولید شده بازیافت می شود در حالیکه قابلیت سالانه ۵۰۰ میلیون دلار درآمد از محل بازیافت زباله در کشور وجود دارد.
همچنین ۸۰ درصد زباله های دریایی، منشاء خشکی دارند و سالانه حدود هشت میلیون تن زباله دریایی به ویژه زباله های پلاستیکی وارد دریاها و اقیانوس ها شده و باعث از بین رفتن تعداد زیادی از موجودات دریایی اعم از ماهی ها و پرندگان می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *