Posted on نظر دهید

آغاز فصل جدید در همکاری‌های برقی ایران و عراق ­

وزیر نیروی عراق در تهران؛

آغاز فصل جدید در همکاری های برقی ایران و عراق ­

وزیر نیرو:با توجه به برنامه ریزی های جدید انجام شده بین صنعت برق ایران و عراق فصل جدیدی برای همکاری های برقی این دو کشور آغاز شده است

آغاز فصل جدید در همکاری های برقی ایران و عراق ­به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، رضا اردکانیان در نشست مشترک با وزیر برق عراق افزود:صنعت برق ایران تمام تلاش خود را برای برنامه سه ساله تدوین شده در جهت رفع نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری برق عراق انجام خواهد داد که این فصل جدیدی برای همکاری های بین دو کشور است .
وزیر نیرو در نشست مشترک خود با لوی خطیب وزیر برق عراق هدف از سفر همتای عراقی خود به ایران را تحکیم روابط بین دو ملت و دولت دانست و افزود: امیدواریم به عنوان مسئولان صنعت برق ایران و عراق بتوانیم سهم و نقش موثری را در توسعه روابط میان دو کشور داشته باشیم .
اردکانیان ادمه داد :وزیر برق عراق در این سفر علاوه بر گفتگو های دو جانبه بازدیدهای مفصلی در توانمندی های صنعت برق ایران خواهد داشت که بخش عمده ای از این بازدید ها روز پنجشنبه به میزبانی گروه مپنا خواهد بود.
همچنین دیدار با معاون اول رئیس جمهور و بازدید از امکانات پژوهشی و تحقیقاتی صنعت برق و انرژی ایران نیز بخشی از برنامه های روز جمعه وزیر برق عراق در ایران خواهد بود.
اردکانیان با اشاره به سفر چندی پیش خود به عراق گفت : پس از مذاکرات فشرده با مسئولان ارشد عراقی و بازگشت به ایران، کمیته ای عالی رتبه به همراه چندین کارگروه، مسئول برنامه ریزی و عملیاتی کردن یاداشت تفاهم وزارتخانه های نیرو و برق ایران و عراق شده است .
در این نشست لوی خطیب وزیر برق عراق نیز با اشاره به بازدید امروز خود از شرکت مدیریت شبکه برق و توانمندی های بالای دیسپاچینگ ملی ایران گفت: دولت فعلی عراق توجه بسیار ویژه ای به مسئله برق دارد از این رو در تلاشیم در این دوره گام های بسیار موثری را در زمینه توسعه صنعت برق عراق برداریم.
وی افزود: با همکاری های جدید وزارتخانه های نیرو و برق دو کشور امیدواریم بتوانیم مبادله فنی و تکنولوژی و دانش با یکدیگر داشته باشیم و در کوتاه مدت از آن بهره مند شویم.
وزیر برق عراق گفت: ما تنها در صدد واردات برق و گاز از ایران نیستیم بلکه از این راه در تلاش برای تحکیم همکاری میان دو کشور هستیم ما باید همبستگی و استراتژی دراز مدتی نیز داشته باشیم تا در کنار هم بتوانیم تکنولوژی های خود را بالا ببریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *