Posted on نظر دهید

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی : طلب ۱۳۷ بازرگان ایرانی از طرف‌های ترکمنستانی

مشرق/ مسؤول پیگیری مطالبات تجار ایرانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گفت: ۱۳۷ بازرگان ایرانی از طرف‌های ترکمنستانی بابت تحول کالا طلب دارند.

 

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی : طلب 137 بازرگان ایرانی از طرف‌های ترکمنستانی - مُراوده

محمد صمدی عصر امروز به خبرنگاران اظهار کرد: ۱۳۷ بازرگان ایرانی از طرف‌های کشور ترکمنستان بابت تحول کالا های مختلف طلب دارند.

مسؤول پیگیری مطالبات تجار ایرانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بیان داشت: از این تعداد تجار طلبکار ایرانی ۶ مورد شامل تجار و بازرگانان استان است.

وی با بیان اینکه پیگیری‌های زیادی از طریق اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای پرداخت مطالبات تجار کشور انجام‌شده است، افزود: برخی از تجار کشور سال ها بوده که از بازرگانان ترکمنستانی طلبکار هستند اما تاکنون طلب آنها پرداخت نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی در بخش دیگری، پرسه سو در این استان را بهترین مرز برای معبر مرزی دو کشور ایران و ترکمنستان دانست.

وی اظهار کرد: اساسا پرسه سو از هر لحاظ دارای توجیه و مزیت است از یک‌سو ساکنان دو سویی مرزها ترکمن هستند و همچنین در هر دو سو برخلاف سایر معابر مرزی موجود، دارای آبادی‌های زیادی است.

صمدی با تاکید بر لزوم بازگشایی معبری مرزی پرسه سو در مرز ایران و ترکمنستان در شهرستان راز و جرگلان گفت: درگذشته شاید توجه جدی به این موضوع نشده اما استاندار کنونی خراسان شمالی تاکید و پیگیری خاصی به این مهم دارد.

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی بازگشایی این معبر را دارای مزایای خوبی برای استان عنوان کرد.

استان خراسان شمالی به‌عنوان یکی از ۱۶ استان مرزی کشور و باوجود ۳۰۱ کیلومتر مرز با ترکمنستان فاقد معبر مرزی است.

منبع : مشرق / اخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *