Posted on

­اجرای طرح تیر الکترونیکی ایران و آذربایجان

در آستارا

­اجرای طرح تیر الکترونیکی ایران و آذربایجان

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به اقدامات انجام شده برای ارتقای روابط ایران و جمهوری آذربایجان، گفت: طرح مشترک تیر الکترونیکی به صورت کامل در مرز آستارا اجرا می شود.

­اجرای طرح تیر الکترونیکی ایران و آذربایجانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما از گمرک؛ مهدی میر اشرفی در جریان سفر به شهرستان مرزی بندر آستارا اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی درباره توسعه روابط بین دو کشور همسایه ایران و آذربایجان در حال انجام شده است و دو کشور توسعه روابط را در دستور کار خود قرار داده اند.
وی با بیان اینکه جمهوری آذربایجان به اهمیت موضوع تسهیل تجارت و ترانزیت از طریق گمرک ایران به خوبی واقف است، افزود: تاکید مقامات دو کشور ارتقای روابط تجاری است.
میر اشرفی از اجرای تیر الکترونیکی به عنوان دومین تجربه در کنوانسیون تیر در مرز آستارا از هفته آینده توسط ایران و آذربایجان خبر داد و گفت: تجربه اول بین ایران و ترکیه موفق بوده و در تجربه دوم ایران و آذربایجان در راستای ایجاد تحول در حوزه روانسازی فعالیت های بین المللی گمرکی فعالیت می کنند.
رئیس کل گمرک ایران با اشاره به اهمیت حمل و نقل جاده ای و ترانزیت، افزود: با راه اندازی تیر الکترونیکی ایران و آذربایجان شاهد حذف دفترچه های کاغذی در این کنوانسیون خواهیم بود.
وی ارتقای سطح سلامت کار و افزایش سرعت و کاهش و پیشگیری از تخلفات مربوط به لجستیک در حوزه گمرکی ایران و آذربایجان را بخشی از مزایا راه اندازی تیر الکترونیکی عنوان و تصریح کرد: با جمهوری آذربایجان درباره ایجاد دروازه مشترک تجاری مذاکرات لازم انجام شده و بحث تبادل و ارتقای دیتا و روند توسعه تجارت و عبور و مرور در دو سوی مرز در دستور کار گمرکات دو کشور قرار گرفته است.