Posted on نظر دهید

اختصاص وام ۲۰۰ میلیارد تومانی وام قرض‌الحسنه به برخی روستاهای کشور

اختصاص وام ۲۰۰ میلیارد تومانی وام قرض‌الحسنه به برخی روستاهای کشور

تسنیم/ معاون رئیس جمهور با اشاره به لایحه دولت برای اعطای وام قرض‌الحسنه به مبلغ یک و نیم میلیارددلار از محل صندوق توسعه ملی به روستائیان و عشایر کشور گفت:در برخی روستاها بیشتر از ۲۰۰ میلیارد تومان وام مشارکت قرض‌الحسنه اعطا می‌شود.

اختصاص وام ۲۰۰ میلیارد تومانی وام قرض‌الحسنه به برخی روستاهای کشور - مراوده

سیدابوالفضل رضوی امروز در مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران اظهار کرد: روستا تولیدگاه فرهنگ، غذا، صنایع دستی و آداب و رسوم برای کشور است و روستائیان تولیدکننده امنیت غذایی کشور هستند.  وی افزود: ۲۵ درصد گوشت قرمز مورد نیاز و ۹۰ درصد تولید گندم کشور در روستاها و توسط روستائیان و عشایر تامین می‌شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور ادامه داد: مراکز گردشگری ایران در ترکیه و کشورهای دیگری که برخی از مردم به آنجا سفر می‌کنند وجود ندارد و باید توجه داشت که روستاهای کشور مناطق بسیار مناسبی برای گردشگری هستند. * اولین مرکز عرضه محصولات روستایی با وسعت هزار هکتار ابتدای جاده تهران – شمال ایجاد می‌شود
رضوی تصریح کرد: برای روستائیان در مرکز کشور و مراکز استانها جایگاه دائمی فروش و نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات آنها ایجاد می‌شود که براساس هماهنگی‌های به عمل آمده اولین جایگاه در ابتدای جاده تهران – شمال در وسعتی بالغ بر هزار هکتار ایجاد می‌شود. وی افزود: این مراکز با مشارکت روستائیان و عشایر ایجاد می‌شود تا دیگر محصولات آنها خراب نشود و کالاهای تولید شده آنها به صورت مستقیم در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد. معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور ادامه داد: در سایر مرکز استانها نیز مراکز عرضه مستقیم محصولات تولیدی روستائیان و عشایر ایجاد می‌شود و اراده دولت و بهبود وضعیت عرضه تولیدات روستایی و عشایری است.
رضوی یادآور شد: کلاسهای آموزشی با همکاری دستگاه‌های ذیربط برای آموزش بسته‌بندی کالاهای تولید شده روستائیان و عشایر به صورت مجانی در روستاها برگزار می‌شود. وی با اشاره به تقدیم لایحه یک و نیم میلیارد دلاری وام روستایی عشایری به مجلس شورای اسلامی گفت: این لایحه برای اعطای وام با کارمزد تک‌نرخی ۳ تا ۴ درصد به روستائیان و عشایر کشور تقدیم مجلس شده است که بعد از تصویب برنامه ششم که امیدواریم نمایندگان آن را تصویب کنند. معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور افزود: در برخی روستاها بیشتر از ۲۰۰ میلیارد تومان وام مشارکت قرض‌الحسنه در اختیار روستائیان و عشایر کشور قرار می‌گیرد.

منبع : تسنیم / اخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *