نظر دهید

از سال آینده؛ساخت ۹ تصفیه‌خانه فاضلاب

در شهر های استان تهران؛

از سال آینده؛ساخت ۹ تصفیه خانه فاضلاب

مدیرعامل آبفای استان تهران از ساخت ۹ تصفیه خانه فاضلاب از سال آینده در شهر های استان تهران خبر داد.

از سال آینده؛ساخت ۹ تصفیه خانه فاضلاببه گزارش خبرگزاری صداو سیما از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل آبفای استان تهران در نشست تببین وضعیت پیشرفت فیزیکی تاسیسات فاضلاب استان تهران گفت: از سال آینده عملیات ساخت ۱۱ فاز از ۹ تصفیه خانه و شبکه فاضلاب در شهر های استان تهران آغاز می شود.
“محمدرضا بختیاری” افزود: شهر هایی که قرار است در آن ها تصفیه خانه فاضلاب ساخته شود شامل قرچک، ورامین، پاکدشت، شهر قدس، رودهن، بهارستان، رودبار قصران، دماوند و فیروزکوه است.
بختیاری اعتبار مورد نیاز برای این طرح را ۶۲۰۰ میلیارد تومان عنوان و اظهار کرد: به دلیل کسری منابع مالی موجود، کاهش شدید اعتبارات عمرانی و افزایش تورم سالیانه این طرح ها باید به زودی به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: هزینه ساخت فاز ۷ و ۸ تصفیه خانه فاضلاب تهران در سال گذشته ۳۵۰ میلیارد تومان برآورد شده بود که این میزان امسال به ۷۵۰ میلیارد تومان رسیده است.
مدیرعامل آبفای استان تهران تاکید کرد: اگر می خواهیم آینده خوبی برای استان تهران متصور شویم ضروری است در تهران چاه های مجاز کشاورزی بسته و آب مورد نیاز کشاورزی از طریق پساب تامین شود.

عقب ماندگی فاضلاب شهر های استان تهران از میانگین کشوری
مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: میانگین شبکه فاضلاب در کشور ۴۸ درصد است، در حالی که در شهر های استان تهران با ۴.۵ میلیون نفر جمعیت، این میزان ۱۲ درصد است.
بختیاری افزود: برعکس شهر های استان تهران، در شهر تهران پیشرفت طرح فاضلاب بسیار خوب بوده و از ۹۰۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب که باید در شهر تهران ساخته شود ۶۷۰۰ کیلومتر ساخته شده است.
او یکی از دلایل پیشرفت طرح فاضلاب در شهر تهران را همراهی شورای شهر و مردم عنوان کرد.
مدیرعامل آبفای استان تهران خاطرنشان کرد: برای افق طرح در سال ۱۴۲۰ در شهر های استان تهران ۴۴ فاز تصفیه خانه فاضلاب با ۹۳ کیلومتر خط انتقال، حدود ۴ هزار و ۲۲ کیلومتر شبکه فاضلاب و ۷۳۵ هزار انشعاب با ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *