نظر دهید

اشتغالزایی ۱۵ هزار نفری

در صنعت لاستیک؛

اشتغالزایی ۱۵ هزار نفری

معاون صنایع وزیر صنعت: حمایت از صنایع ملی علاوه برایجاد اشتغالزایی در توسعه صنعت کشور بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما از روابط عمومی وزارت صنعت؛ فرشاد مقیمی در چهاردهمین همایش ملی صنعت لاستیک ایران به بررسی چالش ها و مشکلات صنایع در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اشاره و خاطر نشان کرد: این ستاد در جهت حمایت از داخلی سازی و کمک به صنعت کشور تشکیل شده و دغدغه های صنایع که عمدتا در حوزه سیستم بانکی ، گمرک ، مالیات و… می باشد، مورد پیگیری قرار می گیرد.
وی اظهارداشت: ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید به صورت هفتگی برگزار و مسایل و مشکلات صنعتگران در سطح کلان دسته بندی و به شکل کلان شناسایی و رسیدگی می شود.
مقیمی با اشاره به چالش های پیش روی صنعت خاطر نشان کرد: این ستاد آمادگی شنیدن تمام نظرات صنعتگران را دارد و مشکلات در ستاد با حضور وزرا و نهادهای مربوطه و نیز نمایندگانی از تشکل های تخصصی پیگیری می شود.
معاون امور صنایع وزارت صمت موضوع نخستین جلسه این ستاد را مربوط به مشکلات گمرکی واحدهای تولیدی عنوان کرد و گفت: در نخستین جلسه ستاد ملی تسهیل که این هفته برگزار شد مشکلات و چالش تولیدکنندگان در حوزه گمرک مطرح و مورد بررسی قرار گرفت ومقرر شد این موضوع در هفته آینده نیز به بحث گذاشته شود.
مقیمی عنوان کرد: از تمام تولیدکنندگان دعوت می شود تا نظرات و مشکلات موجود خود را در حوزه های عنوان شده را در اختیار این ستاد قرار دهد.
وجود ظرفیت اسمی ۴۲۶ هزار تن لاستیک در کشور

وی در بخش دیگری از سخنانش اشاره ای به وضعیت صنعت لاستیک در کشور داشت و گفت: در منطقه خاورمیانه حدود ۲۷ کارخانه تایر سازی وجود دارد که از این تعداد در حال حاضر ۱۱ واحد تولید کننده انواع تایر و تیوب در داخل کشور ایران به ظرفیت اسمی ۴۲۶ هزار تن دارای پروانه بهره برداری هستند.
مقیمی ظرفیت اسمی انواع تایر های سواری را برابر با ۱۶۴٫۵ هزار تن و ظرفیت اسمی انواع تایر باری(سبک و سنگین) حدود ۱۸۷ هزار تن اعلام کرد و افزود: صنعت تایر دارای ارزش افزوده اقتصادی مناسبی بوده و علاوه بر وجود متخصصین و مهندسین مجرب و تأمین کادر مورد نیاز سبب اشتغال بیش از ۱۵ هزارنفر شده است.
معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: گسترش و توسعه صنعت تایر سازی در ایران نشاندهنده روند رشد تولید برخی از تایر ها از جمله انواع تایر های رادیال سواری و باری بوده که این امر در آینده پیشرفت بالایی را در زمینه تأمین نیاز تایر های مذکور را خواهد داشت.
مقیمی تاکید کرد: با توجه به منابع موجود در زمینه تأمین مواد اولیه (از جمله توسعه صنعت پتروشیمی کشور، دوده، منسوج استخوانبندی تایر ) امکان تامین حدود ۷۳ درصد مواد اولیه صنعت تایر در داخل کشور می باشد.
بازدید از نمایشگاه بین المللی زنجیره تامین صنعت لاستیک
مقیمی معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت در ادامه از نمایشگاه بین المللی زنجیره تامین صنعت لاستیک که با هدف معرفی نیازمندیهای صنعت تایر با هدف تعمیق بخشی ساخت داخل درحال برگزاری است نیز بازدید کرد. در این نمایشگاه دستاوردهای ایرانی در حوزه صنعت تایر به نمایش گذاشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *