Posted on نظر دهید

افتتاح پتروشیمی استان کردستان در ایام نوروز سال ۱۳۶۹

افتتاح پتروشیمی استان کردستان در ایام نوروز سال ۱۳۶۹

مدیرعامل پتروشیمی استان کردستان گفت: این طرح پتروشیمی بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده در ایام نوروز به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

 روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی فریدون خالدزاده گفت : این  طرح پتروشیمی بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در ایام نوروز به طور رسمی افتتاح خواهد شد و خوشبختانه تمامی مراحل راه اندازی را پشت سر گذاشته ایم.

مدیرعامل پتروشیمی کردستان افزود: از اواخر بهمن ماه توانستیم خوراک مورد نیاز خود را از طریق خط لوله اتیلن غرب دریافت کنیم و در۲۱ اسفند به تولید رسیدیم.

خالد زاده تاکید کرد: پتروشیمی کردستان دارای بالاترین استانداردهای HSE است و تمامی موارد ایمنی، بهداشت و محیط زیست مورد توجه جدی قرار گرفته است و با ایحاد ۳۰ هکتار فضای سبز صنعت سبزاستان خواهیم شد.

مدیرعامل پتروشیمی کردستان تصریح کرد: هدیه نوروزی صنعت پتروشیمی به استان کردستان می تواند زمینه ساز توسعه و پیشرفت درسطح منطقه شود و با ساخت صنایع پائین دستی در شهرک پتروشیمی کردستان زمینه برای تکمیل زنجیره ارزش فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت اسمی نصب شده پتروشیمی کردستان به میزان ۳۰۰ هزار تن درسال، گفت: حدود ۷۰ درصد محصولات تولیدی صادر و ۳۰ درصد در بازار داخلی عرضه می شود که البته این مقدار بستگی به نیاز و کشش بازار داخل دارد.

این گزارش حاکی از آن است که پتروشیمی کردستان در زمینی به مساحت ١٢٩ هکتار و با سرمایه گذاری ارزی ۲۵۷ میلیون یورو و همچنین (۳۸۰۰ میلیارد ریال) ساخته شده است. از ویژگی های بارز این طرح می توان به بکارگیری تجهیزات، قطعه ها و کالاهای با کیفیت اشاره کرد.

این گزارش اضافه می‌کند براساس برنامه ریزی صورت گرفته، طرح پتروشیمی کردستان سالانه ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سبک تولید خواهد کرد و خوراک آن از خط لوله اتیلن غرب تامین می شود.

منبع : میزان
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *