Posted on نظر دهید

افزایش قیمت مسکن در سال ۹۶ اندک خواهد بود/ تاثیر انتخابات بر قیمت مسکن ناچیز است

این جو روانی مردم است که انتخابات تاثیرات زیادی بر افزایش قیمت مسکن خواهد گذاشت در حالی که در واقعیت چنین نیست و تاثیر ناچیزی خواهد داشت.

حمید بنایی عضو کمیسیون عمران مجلس در خصوص ارزیابی خود از بازار مسکن در سال ۹۶ به خبرنگار اقتصادی آریا گفت: قطعا قیمت ها بر مبنای پیشنهادی افزایش پیدا خواهند کرد.

در زمینه  مسکن و مسکن مهر نیز تغییراتی در زمینه افزایش قیمت خواهیم داشت.

پرونده پروژه مسکن مهر

پرونده پروژه مسکن مهر در سال ۹۶ بسته خواهد شد و دولت پروژه و طرح های مسکن اجتماعی را فعال خواهد کرد که این امر تاثیر مثبت زیادی بر رونق اقتصادی کشور خواهد گذاشت.
نماینده مردم خراسان رضوی با اشاره به این نکته که قطعا در سال آینده افزایش قیمت مسکن خواهیم داشت، افزود:

رویکرد مجلس این بود که هیچگونه افزایش قیمت مسکن در بودجه سال ۹۶ نداشته باشیم، اما شرایط به گونه ای است که قیمت مسکن به میزان کمی افزایش خواهد یافت.

در زمینه حامل های انرژی و دیگر موضوعات نباید خیلی با رویکرد مجلس و دولت جلو رفت چرا که با وجود نرخ تورمی که مهارشده اما هنوز افزایش اندک قیمت مسکن از ماه خرداد را شاهد خواهیم بود.
بنایی در ادامه اظهار داشت: کمیسیون عمران در تلاش است به پروژه های ساختمانی و عمرانی رونق بخشد و حضور بخش خصوصی در این بخش بسیار موثر و مفید خواهد بود تا بسیاری از بازارها و شرکت ها مانند فولاد، تولید کاشی، سرامیک و … که دپو شده اند، رونق پیدا کنند و وارد بازار کسب و کار و تولید شوند.

تاثیر انتخابات بر افزایش قیمت مسکن

وی در خصوص تاثیر انتخابات بر قیمت مسکن در سال ۹۶ اظهار داشت: رویکرد مجلس بر این است که قیمت مسکن افزایش پیدا نکند و انتخابات قیمت ها را تحت تاثیر قرار ندهد اما انتخابات قیمت ها را تحت شعاع قرار خواهد داد.

البته این جو روانی مردم است که انتخابات تاثیرات زیادی بر قیمت مسکن خواهد گذاشت در حالی که در واقعیت چنین نیست و تاثیر ناچیزی خواهد داشت.
این نماینده مجلس در پایان تصریح کرد: بعد از بررسی بودجه سال ۹۶ موضوع مسکن اجتماعی در اولویت قرار دارد و کمیسون عمران در جلسه ای که با حضور وزیر مربوط و تمام معاونان و روسا برگزار خواهد کرد،

موضوع مسکن اجتماعی را بررسی و به مردم گزارش خواهد داد.

 

منبع : خبرگزاری آریا / قطره 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *