تاریخ ثبت:

انجام حدود ۳۰ هزار مگاوات تعمیرات نیروگاهی

در گفتگوی اختصاصی مطرح شد؛

انجام حدود ۳۰ هزار مگاوات تعمیرات نیروگاهی

مدیرعامل شرکت نیروگاه های حرارتی گفت: ۲۹ هزار و ۵۰۰ مگاوات از نیروگاه های کشور بعد از پایان پیک تابستان (۱۵ شهریور) تعمیر و بازسازی شد.

محسن طرزطلب در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، افزود: طبق برنامه، تعمیرات نیروگاهی بعد از پیک تابستان شروع شد و ۹۵ هزار مگاوات نیروگاه در بخش دولتی و خصوصی تعمیر و بازسازی می شود (ظرفیت نیروگاهی کشور حدود ۸۰ هزار مگاوات است که برخی از نیروگاه ها براساس نیاز دو بار سرویس و تعمیر خواهد شد.)
وی گفت: کار تعمیرات نیروگاهی تا اردیبهشت سال آینده به پایان خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت نیروگاههای حرارتی گفت: دولت کمک خوبی از نظر نقدینگی به این شرکت کرده است و توانستیم منابع خوبی را فراهم کنیم تا نیروگاه های موجودی را که در پیک تابستان ۴۸ هزار مگاوات برق تولید کردند، سرپا نگه داریم.

طرزطلب افزود: ۵ هزار مگاوات نیروگاه جدید نیز قرار است به ظرفیت نیروگاهی کشور تا پیک تابستان آینده اضافه شود.
وی گفت: گرچه هم اکنون شرایط برای کار در این عرصه سخت به نظر می رسد اما می توانیم برنامه مورد نظر برای تابستان را محقق کنیم.
مدیرعامل شرکت نیروگاههای حرارتی درباره اعلام آمادگی ساخت ۳ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی جدید تا سال آینده نیز گفت: در یک ماه گذشته دولت کمک خوبی به این شرکت در بخش ارزی و ریالی کرده است تا بتوانیم نیروگاه ها را سرپا نگه داریم و خاموشی ها در پیک تابستان سال آینده به حداقل برسد.

پاسخ دهید