Posted on نظر دهید

دبیر کل انجمن لوازم خانگی : تاثیرات برجام بر تولیدکنندگان لوازم خانگی

میزان/ دبیر کل انجمن لوازم خانگی ایران با بیان این که بازار شب عید می‌تواند تحرک خوبی برای بازار لوازم خانگی باشد، گفت: با نزدیک شدن به شب عید مانند گذشته امید می‌رود تحرک خوبی در بازار شاهد باشیم و تقاضا نسبت به ماه‌های قبل افزایش یابد اما این امر به معنای تحول و افزایش غیر قابل پیش بینی تولید باشیم و تنها انتظار می‌رود تغییری در تقاضا بازار شاهد باشیم.

دبیر کل انجمن لوازم خانگی : تاثیرات برجام بر تولیدکنندگان لوازم خانگی - مُراوده

حبیب الله انصاری در ارتباط با تاثیرات روزهای پایانی سال و نزدیک شدن به عید نوروز بر بازار لوازم خانگی اظهار کرد: با توجه به سنت‌های گذشته مردم در روزهای پایانی سال و فرارسیدن سال نو، اکثر خانواده‌ها نیازهای خود را تامین کرده و یا وسایل خود را نو کرده که لوازم خانگی یکی از مهم‌ترین وسایل رفاهی و جدانشدنی زندگی مردم است.

دبیر کل انجمن لوازم خانگی ایران ادامه داد: با نزدیک شدن به شب عید مانند گذشته امید می‌رود تحرک خوبی در بازار شاهد باشیم و تقاضا نسبت به ماه‌های قبل افزایش یابد اما این امر به معنای تحول و افزایش غیر قابل پیش بینی تولید باشیم و تنها انتظار می‌رود تغییری در تقاضا بازار شاهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه بازار شب عید می‌تواند تولید کنندگان را روبه جلو حرکت دهد، گفت: عرضه و تقاضا نسبت به یکدیگرهمپوشانی دارند و وقتی تقاضا افزایش پیدا کند به طور مشخص عرضه هم افزایش پیدا خواهد کرد البته این امر را باید در نظر داشت که با توجه به تعداد کارخانه‌ها و تولید کنندگان لوازم خانگی بالا بوده و به نظر تولیدات داخل انبارها در بازار عرضه شود.

انصاری با بیان اینکه برجام : در یکسال گذشته از اجرایی شدن برجام، مهمترین کاری که در بحث تولید باید مورد پیگیری قرار می‌گرفت برقراری ارتباط‌های بانکی و مبادلات بانکی بوده و مواد اولیه‌ای که برخی از کارخانه‌ها مجبور به تهیه از کشورهای خارجی بوده‌اند با پذیرش ریسک پرداخت قبل از تحویل کالا مواجه بودند و حداقل ۶ماه برای بازشدن ال‌سی نیاز بود تا این انتقال انجام گیرد.

دبیر کل انجمن لوازم خانگی ایران، تصریح کرد: به نظر نمی‌رسد از زمان اجرایی شدن برجام تا کنون مشکل برقراری ارتباط‌های بانکی و مبادلات بانکی برطرف نشده و زمان این مسئله انجام می‌گیرد که مبادلات بانکی با ایران انجام گیرد و بانک‌های خارجی ارتباط خود را به صورت مستقیم برای تجار ایران فعال کنند.

منبع : میزان / اخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *