Posted on نظر دهید

بازگشایی نمادهای بانکی بورس ظرف ۲ هفته آینده

بازگشایی نمادهای بانکی بورس ظرف ۲ هفته آینده

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از بازگشایی نمادهای بانکی بورس متوقف مهم بازار سرمایه طی دو هفته آینده خبر داد و گفت: دلیل اصلی بسته بودن نمادها، تاخیر در ارسال گزارش صورتهای مالی بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، شاپور محمدی در جمع سهامداران بازار سرمایه به مشکلات امروز بورس از جمله بسته بودن برخی نمادها اشاره و ابراز امیدواری کرد تعداد نمادهای بسته در روزهای پیش رو به حداقل ممکن برسد.

بازگشایی نمادهای بانکی بورس ظرف 2 هفته آینده

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از بازگشایی نمادهای بانکی بورس که مهم هستند، ظرف یکی دو هفته آینده خبر داد و افزود : یکی از دلایل بسته شدن نمادها تاخیر در ارسال گزارش‌های مالی به سازمان بورس است. در برخی از کشورها مانند انگلیس گزارش‌های مالی ۶ ماهه و یک ساله و در برخی از کشورها از جمله ایران این گزارش‌ها به صورت سه ماهه منتشر می‌شود و این زمان کوتاه، به تاخیر انتشار گزارش‌های مالی شرکت ها منجر می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین در برخی موارد گزارش های مالی به سازمان بورس ارائه می شود اما این گزارش ها در مرحله حسابرسی به دقت بیشتری نیاز دارد و لذا زمان بر است؛ بر این اساس، دستورالعمل بازگشایی نمادها با محدودیت هایی روبرو است و بازنگری و تدوین مجدد آن در دستور کار سازمان بورس قرار دارد.

منبع : اقتصاد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *