Posted on نظر دهید

بانک ویژه بنگاه های کوچک و متوسط تاسیس می‌شود

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان “ما به دنبال تاسیس بانک ویژه بنگاه های کوچک و متوسط با تسهیلات مناسب‌تر و شرایط سهل‌تر هستیم”، گفت: زنجیره حیات بنگاه‌های بزرگ، متوسط و کوچک به هم وصل است.

بانک ویژه بنگاه های کوچک و متوسط تاسیس می‌شود

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی البرز، علی یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران در مراسم افتتاح پروژه خط تولید الیاف شیشه در شهرک صنعتی اشتهارد البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه این خط در راستای تولید پارچه‌های بدون بافت است، اظهار داشت: شهرک صنعتی اشتهارد یکی از بزرگترین شهرک های صنعتی در کشور است.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه برنامه‌هایی برای توسعه شهرک و رونق آن وجود دارد، افزود: در کشور بیش از ۹۵۲ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که در آن بیش از ۶۷ هزار قرارداد بسته شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۸ هزار بنگاه کوچک و متوسط به بهره‌برداری رسیده است، گفت: دولت در قالب طرح رونق اقدام بسیار موثری در راستای راه‌اندازی بنگاه‌های راکد و زیر‌ظرفیت و حفظ اشتعال بنگاه‌های فعال داشته است.

یزدانی با بیان اینکه البته انتظار سرمایه‌گذاران به سبب اینکه نرخ تسهیلات با نرخ تورم کاهش نیافته، برآورده نشده است، ادامه داد: ما به دنبال یک پارچه‌سازی همه اقدامات در راستای حمایت از بنگاهها هستیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه ما به دنبال تاسیس بانک ویژه بنگاه های کوچک و متوسط با تسهیلات مناسب‌تر و شرایط سهل‌تر هستیم، بیان کرد:  زنجیره حیات بنگاه های کوچک و متوسط و بزرگ به هم وصل است.

یزدانی با بیان اینکه بنگاه‌های بزرگ در تامین منابع مالی مشکلی ندارند، ادامه داد: تفاهم‌نامه با فرابورس در راستای تامین نقدینگی لازم با نرخ کمتر و شرایط بهتر برای ورود به بازار جهانی و ارتقا کیفیت محصولات را منعقد کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه به بحث بورس کالا برای تبلیغ محصولات بنگاه‌ها ورود کرده‌ایم، عنوان کرد: گام بعدی ما در راستای بهبود فضای کار، ایجاد یک سازمان قوی و یکپارچه در جهت دریافت پروانه کسب در عرض چند ساعت و حذف بوروکراسی زائد است.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه از دیگر امور در دستور کار دولت در سال جاری و سال آینده در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، عدم افرایش قیمت در بیش از ۵۰۰ شهرک و ناحیه صنعتی است، اضافه کرد: ما در جهت افزایش کیفیت، آموزش مدیران و پرسنل، حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و بحث R&D فعالیت‌هایی را برای سال جاری و سال آینده در دستور کار داریم.

منبع: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *