Posted on نظر دهید

بررسی وضعیت بازار طلا، ارز و سکه

میزان/ بررسی بازار طلا، ارز و سکه نشان از آن دارد که ارزش طلا در بازارهای داخلی و خارجی در کنار ارزش دلار در بازار آزاد روند صعودی به خود گرفته و در حالی که روند کلی ارزش گذاری سکه تمام صعودی بوده، برخلاف روند بازار طلا، تنها برای یک روز افت قیمت را تجربه کرده است.

بررسی وضعیت بازار طلا، ارز و سکه 

بررسی وضعیت بازار طلا، ارز و سکه - مُراوده

بازار طلا، ارز و سکه همواره یکی از بازارهای مورد علاقه ایرانی‌ها بوده و هر زمان که نوسانی در این بازار یا دیگر بازارهای موازی رخ می‌دهد، میزان سرمایه‌گذاری در بازار طلا، ارز و سکه تغییر می‌کند. در هفته‌ای که تنها چند ساعت از آن باقی مانده است، بازار طلا و سکه در مجموع روند صعودی را برای خود انتخاب کرده است.

اونس جهانی

بررسی وضعیت بازار طلا، ارز و سکه - مُراوده

اونس جهانی در روز شنبه کار خود را با قیمت ۱۱۷۳ دلار و ۲۰ سنت آغاز کرد و این قیمت به واسطه تعطیلات آخر هفته میلادی در روز یکشنبه بار دیگر تکرار شد. ارزش اونس جهانی در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهار شنبه روند صعودی به خود گرفته و کار را تا جایی پیش برد که قیمت تثبیت شده اونس جهانی در روز پنج شنبه بیش‌ترین ارزش هفته را از آن خود کرد. ارزش طلا در بازارهای جهانی در آخرین نرخ اعلامی برای روز پنج شنبه، قیمت ۱۱۹۵ دلار و ۴۰ سنت را انتخاب کرده است. در مجموع اونس جهانی طی یکی هفته مورد بررسی، روند صعودی به خود گرفته است.

دلار آمریکا

بررسی وضعیت بازار طلا، ارز و سکه - مُراوده

در کنار ارزش طلا در بازارهای خارجی، ارزش دلار نقش تعیین کننده در ارزش طلای خام ۱۸ عیار دارد، ارزش دلار در یک هفته مورد بررسی کار خود را در روز شنبه که کف قیمتی بازار نیز بوده با نرخ ۳۹۰۴ تومان آغاز کرد و تا روز چهارشنبه با تکیه بر روند گرانی، ارزش ۳۹۷۹ تومان را برای خود انتخاب کرد، ارزشی که در روز پنج شنبه تکرار شد و بالاترین نرخ هفته را برای خود برگزیده است.

طلای ۱۸ عیار

بررسی وضعیت بازار طلا، ارز و سکه - مُراوده

ارزش طلای خام ۱۸ عیار با توجه به قیمت اونس جهانی و دلار آمریکا در بازار آزاد، در مجموع طی یک هفته مودر نظر روند صعودی به خود گرفته است. طلای خام ۱۸ عیار در روز شنبه کار خود را با نرخ ۱۱۴ هزار و ۴۸۶ تومان آغاز کرد که بررسی‌ها نشان از آن دارد این نرخ ارزان‌ترین و به اصطلاح کف قیمتی در طی هفته برای طلای خام ۱۸ عیار بوده است. رفته رفته در طی هفته ارزش طلا با تکیه بر روند صعودی دلار و اونس جهانی ارزش خود را تقویت کرده و در روز پنج شنبه به بالاترین قیمت خود رسید. طلای خام ۱۸ عیار که پایه ارزش گذاری انواع سکه است، در روز پنج شنبه ارزش ۱۱۵ هزار و ۹۱۶ تومان را برای خود انتخاب کرده است.

سکه تمام بهار

بررسی وضعیت بازار طلا، ارز و سکه - مُراوده
بررسی کلی بازار سکه تمام بهار در طی یک هفته اخیر نشان از آن دارد که روند ارزش گذاری این سکه گران بها تا حدودی با روند ارزش گذاری طلا در بازارهای جهانی و داخلی متفاوت است، زیرا طلا در بازارهای جهانی و داخلی در تمام روزهای هفته روند صعودی خود را حفظ کرده و نوسان منفی را در ارزش گذاری خود دخیل نکرده‌اند اما در روز یکشنبه، ارزش سکه تمام روند نزولی به خود گرفته و به پایین‌ترین قیمت هفته دست پیدا کرده است. در روز یکشنبه ارزش سکه تمام ۱ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شده که این قیمت از قیمت آغازین هفته ۸ هزار و ۳۰۰ تومان کمتر است. ارزش سکه در پایان هفته به ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *