Posted on نظر دهید

بهبود وضعیت زیرساخت‌ها حجم صادرات منطقه آزاد ماکو را تا ۵۰۰ میلیون دلار افزایش می‌دهد

حسین فروزان مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو گفت: با ایجاد شهرک‌های صنعتی، راه‌اندازی کارخانه‌ها و بهبود وضعیت زیرساخت‌ها حجم صادرات منطقه آزاد ماکو به ۵۰۰ میلیون دلار قابل افزایش است.

حسین فروزان مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو اظهار کرد: در سال گذشته ۸۰ درصد از بودجه منطقه آزاد ماکو صرف امور عمرانی شد و این در شرایطی است که در کل کشور ۹۳ درصد از بودجه صرف امور جاری شد و تنها ۷ درصد صرف امور عمرانی شده بود.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب مناطق آزاد می‌توانند تبدیل به موقعیت مناسبی مطابق با اقتصاد مقاومتی شوند بنابراین حیف است که با دلایل سیاسی شرایط پیشرفت و توسعه آن‌ها را محدود کرد.

امکان رسیدن حجم صادرات منطقه آزاد ماکو به ۵۰۰ میلیون دلار

وی افزود: این امکان وجود دارد که حجم صادرات منطقه آزاد ماکو به ۵۰۰ میلیون دلار برسد و این امر با ایجاد شهرک‌های صنعتی، راه‌اندازی کارخانه‌ها و بهبود وضعیت زیرساخت‌ها میسر خواهد بود.

فروزان تصریح کرد: شرایط وقتی مهیا باشد، سرمایه‌گذار نیز به منطقه آمده و کار خود را آغاز می‌کند با تدابیر صورت گرفته در طول این دو سال موفق به ایجاد هفت هزار موقعیت شغلی در ماکو شده‌ایم، اما این رقم می‌تواند فارغ از یک نگاه سیاسی به مناطق آزاد، تبدیل به رقم بزرگتری شود.

وی خاطر نشان کرد: ماکو تنها منطقه آزادی است که تعداد کل اتومبیل‌های ورودی به آن حتی به ۳۰۰ دستگاه هم نمی‌رسد، در یک پوشش خبری از پورشه‌ای رونمایی بوده که ظاهراً در منطقه آزاد ماکو بوده و این منطقه را جولانگاهی برای ماشین‌های خارجی معرفی می‌کند، امری که به هیچ عنوان واقعیت ندارد.

فروزان بیان کرد: حجم صادرات از مناطق آزاد به ۱۹ درصد رسیده است، تلاش می‌شود با ایجاد فضای مناسب، با توجه به قابلیت‌های مناطق در رشد اقتصادی منطقه و کشور عملکردی تأثیرگذار ارائه شود.

 

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *