Posted on نظر دهید

بهره برداری از ۴۵۲ طرح عمرانی و صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی سراسر کشور

معاون وزیر صنت،معدن وتجارت از افتتاح ۴۵۲ طرح عمرانی و صنعتی ایام دهه فجر خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۵۸ طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۲۲۰۰ میلیارد تومان و ۱۲۳میلیون دلار ارزی به بهره برداری می رسد.
 بهره برداری از 452 طرح عمرانی و صنعتی درشهرک ها و نواحی صنعتی سراسر کشور

به گزارش شاتا؛ علی یزدانی با بیان اینکه افتتاح این طرح های صنعتی برای بیش از ۹ هزار نفر اشتغال بهمراه خواهد داشت، خاطر نشان کرد: در این ایام ۱۹۴ طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر۱۶۰۰میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه ضمن تاکید بر نظارت و بازدید مستمر شرکت های استانی از زیر ساخت های عمرانی شهرکها و نواحی صنعتی استان ها تصریح کرد: مدیران استانی باید از وضعیت زیر ساخت های عمرانی همه شهرکها و نواحی صنعتی استان خود مطلع باشند و در کمترین زمان نسبت به رفع نواقص و مشکلات موجود در این مناطق صنعتی اقدام کنند.
مهندس یزدانی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح ویژگی های دولت الکترونیک پرداخت و گفت: کارگروه ویژه توسعه خدمات دولت الکترونیک در سازمان و سایر استان ها فعال شده است ، لذا این ماموریت را جدی گرفته ودر جهت پیاده سازی آن نهایت تلاش خود را بکار بگیرید.
وی توسعه خدمات دولت الکترونیک را زمینه ای برای إیجاد تغییر و تحول أساسی در نوع و کیفیت خدمات سازمان و واحدهای تابعه و همچنین کاهش تخلفات اداری موثر برشمرد و گفت: الکترونیکی شدن اطلاعات موجود در سیستم دولتی ، ما را به سمت شفافیت بیشتر و تکریم حقوق صاحبان صنایع سوق می دهد.
معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت همچنین در این نشست یک روزه به موضوعاتی نظیر اصلاح دستور العمل های واگذاری حق بهره برداری از زمین و تأسیسات زیربنایی ، ضرورت بهره مندی واحدهای صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی استان ها از خدمات بازار سرمایه به ویژه بورس کالا ،حمایت از کار آفرینان و واحدهای دانش بنیان و… اشاره کرد.
گفتنی است، گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرکهای صنعتی ابتدا با تشکیل ۶ کارگروه تخصصی ساخت وساز و تخلفات ساختمانی ، کارگروه دستورالعمل های واگذاری زمین و مشوقات ، کارگروه ارتقاء رقابت پذیری نظیر توسعه صادرات و آموزش واحدهای صنعتی ، کارگروه پایش قراردادهای راکد، کارگروه قراردادهای نواحی صنعتی جهاد و الحاق زمین به شهرکها ونواحی صنعتی و کارگروه مسائل مرتبط با روابط عمومی، امور مالی و توسعه منابع انسانی آغاز بکار کرد.
این کارگروه ها متشکل از معاونان، مدیران و مشاوران سازمان و مدیران عامل استانی بود که مصوبات آن نیز در بخش بعدی کردهمایی که در بعدازظهر همان روز برگزارشد به اطلاع کلیه مدیران عامل استانی رسید.
همچنین در این نشست مشترک معاونان و مدیران سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران به موضوعاتی نظیر مدیریت بهینه مصرف آب صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی،درج اطلاعات سرمایه گذاران خارجی در سیستم مدیریت سازمان (MIS) ، توسعه صادرات واحدهای صنعتی کوچک ، پایش قراردادهای راکد، مسائل مرتبط به گزارش مجامع و وضعیت نیروی انسانی شاغل در شرکت های استانی پرداخته شد.

منبع: شاتا نیوز – شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *