Posted on نظر دهید

بورس در آخرین روز کاری دی ماه با ۱۰۱ واحد رشد، جایگاه خود را تثبیت کرد

شاخص کل بورس امروز (چهارشنبه) با ۱۰۱ واحد رشد و ثبت رقم ۷۹ هزار و ۳۸۲ واحدی، جایگاه خود را تثبیت کرد.
بورس در آخرین روز کاری دی ماه-مراوده
به گزارش ایران اکونومیست؛در معاملات آخرین روز کاری دی ماه بورس، سهامداران بیش از یک میلیارد و ۳۴۷ میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی به ارزش بیش از ۲هزار و ۳۸۶میلیارد ریال را در ۵۲ هزار و ۶۰۰ نوبت خرید و فروش کردند.
همه شاخص های بازار سرمایه نیز امروز مثبت بودند، به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) ۳۵ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۵۸ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۴۶ واحد، شاخص آزاد شناور ۱۶۳ واحد، شاخص بازار اول ۱۰۶ واحد و شاخص بازار دوم ۲۳ واحد افزایش یافت.
نمادهای گل گهر، فولاد مبارکه، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ایران خودرو با بیشترین تاثیر مثبت، شاخص را بالا بردند اما نمادهای آسان پرداخت پرشین، سرمایه گذاری غدیر و چادرملو، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند و مانع رشد بیشتر این شاخص شدند.
امروز گروه های خودرو، کانه فلزی و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.
صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای قند هکمتان، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، فیبر ایران، معدنی دماوند، سیمان خزر و صنایع خاک چینی ایران بود.
نمادهای پمپ ایران، آهنگری تراکتورسازی ایران، دامپروری و کشاورزی مگسال، آسان پرداخت پرشین، معادن بافق، سرامیک صنعتی اردکان و فرآورده های نسوز آذر با بیشترین کاهش قیمت در پایین جدول معاملات نشستند.

**رشد ۱۰ واحدی فرابورس
شاخص کل فرابورس، امروز معاملات دهمین ماه سال را با رشد ۱۰ واحدی به پایان رساند و در ارتفاع ۸۴۵ واحدی ایستاد.
در جریان معاملات امروز بیش از ۶۷۶ میلیون ورقه در ۲۹ هزار و ۷۹۷ نوبت دادوستد مبادله شد.
ارزش معاملات با رشد ۳۵ درصدی نسبت به دیروز به بیش از ۲ هزار و ۱۹۷ میلیارد ریال رسید.
بازار تسهیلات مسکن نیز میزبان دادوستد ۴۷ هزار و ۶۴۱ ورقه به ارزش بیش از ۳۶ میلیارد ریال بود و همچنان «تسه۹۵۰۹» در صدر این بازار به لحاظ حجم و ارزش قرار دارد.
امتیاز تسهیلات مسکن مردادماه ۹۳ با ۷۱۲ هزار ریال و تسه اسفندماه ۹۴ با ۷۷۰ هزار ریال به ترتیب با کمترین و بیشترین قیمت، معامله شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *