Posted on نظر دهید

تبدیل تعاونی ها به رتبه نخست بنگاه های اقتصادی تا ۲۰۲۰/بر اساس اعلام بانک آمار و اطلاعات اتاق تعاون ایران

بر اساس اعلام بانک آمار و اطلاعات اتاق تعاون ایران، در حال حاضر ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تعاونی در دنیا، دارای یک میلیارد عضو هستند و ۲۵۰ میلیون شغل نیز از طریق این تعاونی ها ، ایجاد شده است.

تبدیل تعاونی ها به رتبه نخست بنگاه‌های اقتصادی تا ۲۰۲۰-مراوده

 بر اساس ارزیابی سازمان ملل متحد، نزدیک به ۳ میلیارد نفر یا نیمی از جمعیت جهان، نیازهای زندگی خود را از طریق شرکت‌های تعاونی تامین می‌کنند؛ این شرکت‌ها و موسسات، نقش‌های اقتصادی و اجتماعی بسیار چشمگیری در جوامع خود ایفا می‌کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، طبق پایش جهانی تعاونی ها، تعداد کل تعاونی هایی که اطلاعات آنها موجود است، ۲۰۰۰ تعاونی از ۶۵ کشور جهان است که گرش مالی آنها، ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود. بر این اساس، تعاونی ها بنگاه‌های انعطاف پذیری هستند که در پایداری اقتصادی کشورها موثر واقع می‌شوند. این بنگاه های اقتصادی، ۱۲ درصد از اشتغالزایی کشورهای عضو G۲۰ را دربرمی گیرند.

همچنین میزان گردش مالی ۳۰۰ تعاونی برتر در دنیا، ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار اعلام شده که این میزان، برابر با تولید ناخالص داخلی کشور برزیل است.

بر اساس این گزارش، طبق هدفگذاری اتحادیه بین‌المللی تعاون (I.C.A) تا سال ۲۰۲۰ تعاونی ها به عنوان بهترین بنگاه‌های اقتصادی در سطح بین‌المللی معرفی می‌شوند. بنگاه‌هایی که دارای هویت بین‌المللی و به لحاظ موضوعات اخلاقی و اعتماد مشتریان، در رتبه نخست بنگاه‌های اقتصادی قرار دارند.

بررسی‌های جهان نشان می‌دهد مشارکت بانوان در نظام تعاون در حال افزایش است. بررسی مشترک بین اتحادیه بین المللی تعاون و سازمان جهانی کار، حکایت از آن دارد که نقش بانوان در بخش تعاون افزایش یافته است و از لحاظ نیاز نیز، بیشتر مورد توجه مقامات دولتی قرار گرفته است. در این بررسی که به صورت اینترنتی انجام شده، ۷۵ درصد از شرکت کنندگان بر این باور بودند که نقش بانوان طی ۲۰ سال گذشته در تعاونی ها افزایش یافته است.

در راستای افزایش نقش بانوان در عرصه بین‌المللی، اتاق تعاون ایران کارگاه آموزشی «ظرفیت سازی مدیریت بانوان» را با همکاری دفتر منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه اتحادیه بین المللی تعاون، جهت تقویت تعاونی های بانوان کشور به منظور ارتقای فعالیت‌های اقتصادی آنها در قالب انجام فعالیت‌های منطقه‌ای و جهانی، برگزار کرده است.

منبع : اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *