Posted on نظر دهید

تحویل ایرباس به ایران آرزوی دیرینه ما بود

مدیر عامل ایرباس

مدیرعامل ایرباس گفت: تحویل ایرباس ۳۲۱، به آرزوی دیرینه من و همکارانم در شرکت ایرباس برای دیدن پرواز دوباره یک ایرباس نو در رنگ‌آمیزی ایران‌ ایر را جامه عمل پوشاند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ فابریس برژیه در مراسم ورود نخستین ایرباس ۳۲۱ به ناوگان ایران‌ایر افزود: هواپیمای ایرباس ۳۲۱ تحویل ایرباس به ایران آرزوی دیرینه ما بودتلفیقی از پایین‌ترین هزینه ‌های عملیاتی و بالاترین استانداردهای راحتی مسافرتی است و در راستای توسعه پروازی، نمونه مناسبی برای توسعه مسیرهای پرحجم مسافری ایران‌ایر است.
مسیری که ما آن را طی کرده‌ایم سرآغازش دی‌ماه گذشته و در طول بازدید رئیس جمهور از شهر پاریس کلید خورد، زمانی که شرکت ‌های ایرباس و ایران‌ایر توافقی تاریخی را به دنبال برنامه جامع اقدام مشترک امضا کردند.
وی افزود: این شروعی برای یک سال دیپلماسی فعال همراه با تلاش‌ های عمیق فنی و بازرگانی بود. از دی‌ ماه پارسال ضمن درخواست و دریافت مجوزهای لازم از اداره کنترل دارایی‌های خارجی در چارچوب برجام توافق اولیه خود را نیز به قراردادی نهایی تبدیل و این هواپیما را برای  تحویل آماده کردیم.
فابریس برژیه ادامه داد: ایران‌ایر به عنوان یکی از باسابقه‌ترین شرکت ‌های هواپیمایی این منطقه تاریخچه‌ای غرور‌آفرین دارد که به بیش از نیم‌قرن گذشته برمی‌گردد.
وی افزود: به همراه سازمان هواپیمایی ایران، ایران‌ایر با وجود چالش های مختلف در طول دو دهه گذشته کارنامه درخشان ایمنی و عملیاتی از خود برجای گذاشته است، اما از این‌پس ایران‌ایر می‌تواند با اعتمادبه‌نفس کامل شاهد عصری جدید در رشد و توسعه باشد.
فابریس برژیه گفت: ایرباس ۳۲۱ امروز نخستین هواپیما از سفارش برای ۴۶ فروند هواپیمای تک‌راهرو است که ما در طول چند سال آینده تحویل هما خواهیم داد. ناوگان ایران‌ایر نه تنها ضامن جایگاه پیشتاز این شرکت در صنعت هوانوردی غرب آسیا بلکه در صنعت دنیا خواهد بود.
وی افزود:‌ عصر جدید در صنعت هواپیمایی ایران یکی از پراهمیت‌ترین تحولات در صنعت ما طی سالیان دراز است و من مشتاقانه نظاره‌گر قدرتمندی روزافزون ایران‌ایر خواهم بود.
فابریس برژیه در آغاز سخنان خود گفت:‌ نخست اجازه می‌خواهم مراتب تسلیت عمیق خود را به مقامات و مردم ایران به خاطر درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عرض کنم.
وی افزود: مرحوم رفسنجانی خدمات شایانی برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد و باعث تأسف اینجانب است که امروز نمی‌توانیم در فضای شاد دور هم جمع شویم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *