Posted on

تدوین برنامه‌های عملیاتی برای اصلاح گلوگاه‌های فساد

مدیر کل بازرسی صمت:

تدوین برنامه های عملیاتی برای اصلاح گلوگاه های فساد

اکبر صادقی: رویکردی پیشگیرانه داریم و اتاق شیشه ای برای شفافیت و مبارزه با فساد در وزارت صمت ایجاد خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، ​اکبر صادقی در نخستین نشست جامعه بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت که با حضور بازرسان و ناظران ارشد در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، افزود: ۴۷ درصد gdp (تولید ناخالص داخلی) کشور را وزارت صنعت، معدن و تجارت به خود اختصاص داده است که این بیانگر اهمیت کار در این مجموعه است.
برنامه های جامع بازرسی 
وی با اشاره به اینکه وزارت صمت یک وزارتخانه گسترده است و برنامه های جامعی برای بازرسی و نظارت عملکرد بر اساس اسناد بالادستی تدوین شده است، تصریح کرد: الگو و راهبرد ما سند چشم انداز، فرمان ۸ ماده ای رهبری، نقشه راه اصلاح نظام اداری و قانون ارتقای سلامت اداری و آیین نامه پیشگیری از فساد و دیگر اسناد بالادستی است.
نظارت و بازرسی جزو ارکان مدیریت است
مدیر کل دفتربازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت اضافه کرد: نظارت و بازرسی جزو ارکان مدیریت است، جلسات مداوم و دو هفته یکبار داریم.
ایجاد وحدت رویه در بازرسی 
صادقی با بیان اینکه نظام نامه بازرسی از سوی وزیر صمت ابلاغ شده است، گفت: در این نظام نامه و این ابلاغ یک وحدت رویه برای سیستم های اداری طرح ریزی شده است.
تدوین برنامه های عملیاتی برای اصلاح گلوگاه های فساد
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: گلوگاه های فساد شناسایی شده است که برنامه عملیاتی برای اصلاح آن تدوین شده است.
رویکرد پیشگیرانه داریم
مدیر کل دفتربازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت در ادامه در خصوص رویکرد های خود، گفت: رویکرد پیشگیرانه داریم، استقرار سامانه های الکترونیکی در این راه به ما کمک می کند.
صادقی اضافه کرد: سامانه جامع تجارت که از تامین تا توزیع را پوشش می دهد، در جهت پیشگیری از فساد کارساز است.
مدیران در این جنگ اقتصادی عزم جهادی برای پیگیری امور داشته باشند
وی با اعلام اینکه در جنگ اقتصادی قرار داریم و دشمنان تهاجم شدید اقتصادی علیه ما دارند، گفت: در این جنگ اقتصادی مدیران برای پیگیری برنامه ها عزم جدی داشته باشند.
مدیر کل دفتربازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت با اشاره به وضعیت کنونی خودرو، افزود: تولید خودروی ما که به ۶۰۰ دستگاه در روز رسیده بود در حال حاضر به بالای ۲ هزار دستگاه رسیده است و از شرایط سخت عبور کردیم.
اتاق شیشه ای نظارت
صادقی همچنین گفت: اتاق شیشه ای برای شفافیت و مبارزه با فساد در وزارت صمت ایجاد خواهیم کرد.
 شماره اختصاصی گزارش مردمی
وی در پایان تصریح کرد: همچنین شماره تلفن اختصاصی ۰۹۱۲۲۹۶۵۰۸۷ برای طرح شکایات مردمی و ارایه گزارش های بازرسی و نظارت از طریق مردم در اختیار آن ها قرار دارد و مردم می توانند از طریق این شماره با ما مرتبط باشند.
گفتنی است، نخستین نشست جامعه بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت امروز دوشنبه با حضور بازرسان و ناظران ارشد و با هدف شفاف سازی، ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد در سازمان توسعه تجارت ایران در حال برگزاری است.