نظر دهید

تدوین بسته افزایش تولید و کاهش قیمت خودرو

رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت؛

تدوین بسته افزایش تولید و کاهش قیمت خودرو

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تدوین بسته ای برای افزایش تولید، کیفیت و کاهش قیمت خودرو های داخلی خبر داد

به گزارش خبرگزاری صداو سیما، رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره نهایی شدن قیمت خودرو ها گفت: در حال پیگیری بسته ای هستیم که در نهایت منجر به افزایش تولید، کیفیت، تیراژ و کاهش قیمت خودرو خواهد شد.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه تولید قطعات خودرو در شهر آفتاب افزود: ما از تولید قطعات ساخت داخل حمایت می کنیم، زیرا بخشی از مشکلات فعلی خودروسازان هم ناشی از واردات قطعات است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با دفاع از حاشیه سود خودرو بین کارخانه و بازار آزاد تصریح کرد: ما در حال حاضر به دنبال حفظ تولید هستیم و از خودروسازان برای افزایش تولید برنامه گرفته ایم.
رحمانی اعلام کرد: براساس برنامه وزارت صمت، خودروسازان مکلف شده اند تا ۸۰ درصد تولید خود را برای تحویل به خریداران قبلی اختصاص دهند و تا سقف ۲۰ درصد دیگر را در بازار عرضه کنند.

وزیر صمت با بیان اینکه بر روی پایبندی به تعهدات حساسیت بالایی وجود دارد، گفت: خودروسازان می گویند شرایط تغییر کرده، اما ما این موضوع را نمی پذیریم و تاکید داریم به ویژه خودرو هایی که به طور قطعی فروش رفته باید تحویل شود.
وی درباره خودرو های وارداتی نیز گفت: خریداران خودرو های وارداتی تخلفی نداشته اند و اگر واردکننده نیز تخلفی داشته باید با او برخورد شود.
رحمانی ادامه داد: با مصوبه کنونی وضعیت خریداران خودرو تعیین تکلیف شده و کسانی که تخلف کرده یا پرونده قضایی دارند نیز براساس روال اداری تعیین تکلیف خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *