نظر دهید

تعادل بازار مسکن در گرو افزایش تولید

اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

تعادل بازار مسکن در گرو افزایش تولید

وزیر راه: با افزایش تولید مسکن به خصوص برای اقشار متوسط و کم درآمد جامعه، هزینه های خانوار به تعادل می رسد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: بخش مهم افزایش اجاره بها، ناشی از تغییر و تحولات کلان اقتصادی کشور بود و ­ سیاست ما در وزارت راه و شهرسازی، تولید مسکن برای جامعه هدف است که این کار انجام شده است و هم اکنون ۴۰۰ هزار واحد جدید و ۵۰۰ هزار واحد نیمه تمام در کشور در حال ساخت است که امیدوارم ساخت این واحد ها شتاب بیشتری بگیرد.
وی اضافه کرد: وقتی عرضه، ­ افزایش یابد تقاضا نیز به سمتش جذب می شود ­­و بازار به تعادل می رسد.
وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره توقف فعالیت ترن ست ها گفت: بخش مهمی از هزینه فعالیت ترن ست ها (ریل باس) هزینه های ارزی است و درحالیکه تعرفه های این قطار ها تغییر نکرده بود هزینه های آن ها افزایش شدیدی داشت.
وی افزود: مقرر شده ارز سامانه نیما به شرکت های حمل و نقل ریلی اختصاص یابد و تعرفه های آن ها متناسب با ارز نیمایی تنظیم شود و امیدواریم بزودی با تصویب تعرفه های جدید، مشکل ترن ست ها برطرف شده و ­دوباره ­­فعالیت خود را آغاز کنند.
اسلامی همچنین افتتاح پروژه های توسعه ترانزیت بویژه در شرایط جدید و بخصوص طرح های ریلی که در آستانه بهره برداری است را مهمترین طرح های وزارت راه و شهرسازی در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *