Posted on نظر دهید

حمل بار صادراتی از راه آهن شمالشرق (۱) ۷۹ درصد افزایش یافت

شاهرود – مدیر کل راه آهن شمالشرق (۱) از افزایش ۷۹درصدی حمل بار صادراتی در مجموعه ناوگان ریلی این ناحیه به مقصد کشورهای آسیای میانه خبر داد.

آغاز عملیات بارگیری و حمل پودر آلومینیوم و سیمان برای صادرات

فرشاد زادخور ضمن بیان اینکه شاخص تناژ بارگیری وحمل بارهای صادر شده به مقصد کشورهای آسیای میانه از راه آهن شمالشرق (۱) افزایش ۷۹ درصدی داشته است، ابراز داشت: در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و عمل به منویات رهبر معظم انقلاب، عملیات بارگیری و حمل پودر آلومینیوم و سیمان از ایستگاه های جاجرم و شاهرود برای صادرات با استفاده از واگن های فله بر از ابتدای سال جاری آغاز شد.

وی افزود: از ابتدای سال ۹۶ تا کنون علاوه بر تردد ۸۶ رام قطار مسافری در شبانه روز، حمل بار به کشورهای ترکمنستان و تاجیکستان در برنامه کاری قرار گرفت و تاکنون تعداد ۱۱۴ واگن حامل هفت هزار و ۳۲۶ تن سیمان و پودر آلومینیوم از طرق ریل به این کشورها صادر شده که با رشد  ۷۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل این شاخص قابل توجه است.

مدیرکل راه آهن شمالشرق (۱) همچنین گفت: علاوه بر حمل این محموله‌های صادراتی، از ابتدای سال‌ جاری تا کنون ۱۱هزار و ۷۶۰ تن بار به سایر مقاصد داخلی حمل شده است.

زادخور با بیان اینکه بارگیری انواع محموله‌های مختلف و صادراتی در ایستگاه های شاهرود، سمنان، جاجرم، دامغان، زرین و سایر ایستگاه‌های این اداره کل صورت می گیرد، بیان داشت: ۳۴هزار و ۵۳۹ تن بار نیز پس از حمل با واگن های  مختلف باری در این اداره کل تخلیه شده و این اداره کل آماده جذب و حمل بار از مبادی ایستگاه های ۲۷ گانه است.

منبع : مهر / قطره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *