Posted on نظر دهید

درآمد ۱۵۰۰ میلیارد تومانی شرکت فرودگاه‌ها

تسنیم/ مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با بیان این‌که کل درآمدهای شرکت فرودگاه‌ها سال گذشته ۱۵۰۰ میلیارد تومان بود، گفت: ۷۰۰ میلیارد تومان از شرکت‌های هواپیمایی طلب داریم.

درآمد ۱۵۰۰ میلیارد تومانی شرکت فرودگاه‌ها - مُراوده

رحمت‌الله مه‌آبادی با بیان این‌که بر اساس برآوردهای صورت گرفته ۲۵ هزار میلیارد تومان برای خارج‌سازی فرودگاه‌ها برای جلوگیری از تبدیل شدن این حوزه به گلوگاه توسعه حمل و نقل هوایی نیاز است، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از درآمدهای شرکت فرودگاه‌ها یا وصول نمی‌شود یا این‌‌که در قفس مطالبات معوق خطوط هوایی اسیر و گرفتار شده است.

وی با بیان این‌که بدهی خطوط هوایی به شرکت فرودگاه‌ها حدود ۷۰۰ میلیارد تومان است ضمن آن‌که هنوز هم بهای تمام شده بسیاری از خدمات ما در قالب تخفیفات تکلیفی و خدمات رایگان پرداخت نمی‌‌شود، تصریح کرد:‌ سال گذشته کل درآمدهای شرکت فرودگاه‌ها ۱۵۰۰ میلیارد تومان بود که ۱۳۰۰ میلیارد تومان آن وصول شد.

وی با بیان این‌که ۵۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه ۵۴ فرودگاه و فضای کشور ناچیز است، افزود: هزینه‌های تأمین و نوسازی و بهسازی یکی از باندهای پروازی فرودگاه‌ها را به سختی تأمین می‌‌کنیم و علاوه بر آن توسعه و نگهداری عوامل میدان پروازی، ترمینال‌ها و تجهیزات آنها و خدمات لند ساید نیز نیازمند صرف اعتبارات سنگین است.

منبع : تسنیم / اخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *