Posted on

رانندگان فعال، لاستیک با نرخ مصوب دریافت می‌کنند

با اجرا طرح تشویق در حوزه حمل کالای اساسی

رانندگان فعال، لاستیک با نرخ مصوب دریافت می کنند

رانندگان مشمول طرح باید، سه فقره بارنامه کالای اساسی یا سه هزار کیلومتر کارکرد در این حوزه داشته باشند

رانندگان فعال، لاستیک با نرخ مصوب دریافت می کنندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمد قبله گفت: با تصمیم معاونت بازرگانی داخلی، طرح ویژه تشویق رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل کالا های اساسی اجرایی شد.
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در قالب این طرح که با هدف سرعت بخشی به تخلیه کالا های اساسی وارداتی از گمرکات اجرایی می شود، مقرر است، خودرو های فعال در این حوزه با نرخ مصوب، لاستیک سنگین دریافت کنند.
وی در توضیح طرح مذکور اضافه کرد: این طرح تحویل لاستیک با نرخ مصوب به ناوگان فعال در حوزه حمل و نقل کالا های اساسی، خودرو های سنگینی را در بر می گیرد که حداقل سه فقره بارنامه کالای اساسی از بندر امام به همه نقاط کشور را داشته باشند یا کیلومتر کارکرد آن ها در این حوزه به سه هزار کیلومتر برسد.
به گفته وی این طرح با مشارکت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اجرایی می شود. لاستیک های تحویلی با ارز ۴۲۰۰ تومان قیمت گذاری شده است.
معاون بازرگانی داخلی پیشتر از واردات اقلام اساسی مورد نیاز خبر داده و تاکید کرده بود هیئتی از این معاونت برای تعیین تکلیف اقلام دپو شده در گمرکات به بندر امام اعزام خواهند شد و هیچ کمبودی از این منظر متوجه کشور نیست.