Posted on نظر دهید

راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد :ساخت ۴۹۰۰ واگن باری توسط تولیدکنندگان ایرانی

راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این‌که وزارت راه و شهرسازی همواره حامی و مدافع صنایع ریلی کشور بوده اعلام کرد بر اساس قرارداد با روسیه، ۴۹۰۰ واگن باری با تامین مالی خارجی توسط سه کارخانه واگن ساز ایرانی ساخته می‌شود.

 پاسخ روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در واکنش به خبر «اصرار آخوندی به واردات واگن ازخارج در سال تولید و اشتغال» ;

«پیرو درج خبری با عنوان “اصرار آخوندی به واردات واگن از خارج در سال تولید و اشتغال” مورخ ۱۸ /۱/۹۶ در آن خبرگزاری ؛روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران لازم می داند به منظور شفاف سازی و تنویر افکار عمومی توضیحاتی را در این زمینه  ارائه کند.

آنچه مسلم است وزارت راه وشهرسازی همواره مدعی، حامی ومدافع صنایع ریلی کشور بوده و در همین راستا و طی ۲سال گذشته قرارداد تولید ۷۰ دستگاه لکوموتیو برقی ،۵۰ دستگاه لکوموتیو دیزل الکتریک و ۱۵۰ دستگاه لکوموتیو باری به روش BOO را با شرکت مپنا توافق کرده است.همچنین با تامین منابع مالی توسط راه آهن قرارداد ۴۰۰ دستگاه واگن باری با شرکت واگن سازی کوثر صورت پذیرفته است. از سوی دیگر با تامین مالی توسط سرمایه گذار وسیستم بانکی قرارداد ۳۳ دستگاه واگن مسافری با واگن پارس توسط بخش خصوصی فال دراین حوزه صورت پذیرفته است.

در همین راستا راه اندازی مجدد پروژه ۱۵۰ دستگاه واگن ریل باس حومه ای وامضا تفاهم نامه برای شروع قراردادی به میزان ۱۵۰ دستگاه واگن ریل باس جدید با شرکت ایریکو با تامین مالی خارجی ازجمله مصادیق این ادعاست.

قرارداد ۶ هزار دستگاه واگن باری

با این وجود و در راستای موارد مطرح شده ؛ درمورد قرارداد ۶ هزار دستگاه واگن باری که با همت وتلاش وپیگیری های مستمر همکاران راه آهن و وزارت صنعت ومعدن وتجارت محقق شد با وجود تامین مالی ۱۰۰ درصدی توسط طرف روس؛ ۴۹۰۰ دستگاه واگن باری به صورت کامل در داخل کشور وتوسط ۳سازنده واگن پارس ، واگن کوثر وفولاد درخشان صورت می پذیرد وجای بسی تعجب است که خبر کذب سالهای گذشته را هر از چندگاهی مجدداً مطرح کرده و برادعای خود پافشاری می کند.

مجدداً تاکید می شود که شرکت راه آهن تا امروز هیچ گونه قرارداد؛ توافق وحتی جلسه ای با شرکت اورال واگن روسیه در هیچ زمینه ای ازجمله تولید واگن نداشته و حق پیگیری‌های قانونی وحقوقی را برای خود علیه ادعا کننده محترم محفوظ می داند.

قرارداد ۶ هزار دستگاه واگن باری درشرایطی که منابع بانکی داخلی تکافوی نیاز سرمایه گذاران درحمل ونقل ریلی برای توسعه های جدید را نمی دهد یک دستاورد ارزشمند بوده وظرفیت سه سال واگن سازان داخلی در حوزه واگن های باری را به صورت کامل پر می کند.

لازم به ذکر است درمورد قرارداد ۵۰۰ دستگاه مطرح شده نیز با همکاری وزارت صنعت ومعدن و مدیران عامل شرکت های واگن سازی کار شروع شده ودقیقاً براساس فرمول قرارداد واگن های باری حداکثر ظرفیت واگن سازان داخلی به کار گرفته خواهد شد.

با این وجود ظاهرا عده ای صرفاً با اغراض سیاسی در صدد ایجاد فضای یاس ، ناامیدی برای مردم عزیز را دارند و دراین راستا از هیچ اقدامی فرو گذار نیستند.

 

منبع : تسنیم 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *