Posted on نظر دهید

راه مبارزه با قاچاق ، شناسه دار کردن کالاها و تسهیل در واردات قانونی است

نماینده اتاق اصناف ایران در استان چهار محال بختیاری ، شهرستان فارسان در خصوص مبارزه با قاچاق کالا گفت: رشد حجم کالای قاچاق در کشور معضلاتی را به همراه داشته است؛ از این رو شناسه دار کردن کالاها یکی از اقداماتی است که می تواند از حجم کالای قاچاق در کشور بکاهد.

راه مبارزه با قاچاق ، شناسه دار کردن کالاها و تسهیل در واردات قانونی است

نصراله غفاری فارسانی درگفت وگو با خبرنگار  پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: ورود کالا اگر از مبادی رسمی صورت بگیرد، فرصت های اشتغال و همچنین گردش اقتصادی و مالی را به همراه دارد اما ورود کالای قاچاق، کشور را از عواید واردات مانند حقوق گمرکی بی بهره می‌کند.

وی ادامه داد: برای مبارزه با قاچاق ، باید اقدامات اساسی صورت گیرد از جمله تسهیل در واردات قانونی کالاهای مورد نیاز که با حذف بروکراسی ، تعامل و همکاری  امکانپذیر خواهد بود.

غفاری تاکید کرد: : مبارزه با قاچاق کالا باید به صورت دایم و کنترل و نظارت ها دائمی باشد نه مقطعی که تنها در دوره ای به این مساله پرداخته و سپس به فراموشی سپرده شود بلکه باید با نگرش سیستمی و کار کارشناسی شده با پدیده قاچاق برخورد کرد . ادامه روند قاچاق کالا به کشور اقتصاد و تولید را فلج خواهد کرد.

غفاری فارسانی تصریح کرد: گسترش قاچاق می‌تواند بر قیمت‌های تولید داخلی اثرات نامطلوبی به جا گذارد زیرا تقاضای کل را افزایش می‌دهد و با محدودیت عرضه کالا به بازار، باعث افزایش سطح قیمت‌ها و بروز فشارهای تورمی خواهد شد و در ‌‌نهایت دشواری‌هایی را به ویژه برای اقشار آسیب پذیر جامعه در تأمین نیازهای اساسی شان به وجود می‌آورد.

منبع: اتاق اصناف ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *