Posted on نظر دهید

رتبه جهانی گمرک ایران در مبارزه با تخلفات و قاچاق

آرم گمرک، رتبه جهانی گمرک ایران در مبارزه با تخلفات و قاچاق

رتبه جهانی گمرک ایران در مبارزه با تخلفات و قاچاق

مرکز اطلاعات و امنیت سازمان جهانی گمرک در تازه‌ترین رده‌بندی جهانی رتبه گمرکات را در مبارزه با تخلفات و قاچاق اعلام کرد.بر این اساس گمرک ایران پس از نیوزلند و پاکستان رتبه سوم را کسب کرده است.
گمرک ایران ، رتبه سوم گمرک ایران رسماً در بیست و هشتمین اجلاس رابطین ملی رایلو آسیا و اقیانوسیه (RILO A/P) در سئول پایتخت کشور کره جنوبی اعلام شد.
در این اجلاس، اعضا ضمن تشریک تجارب خود در امر مقابله با تخلفات گمرکی با آخرین روش‌ها و عملیات مربوطه در حوزه تخلفات گمرکی آشنا شدند و گزارشی از کشفیات و فعالیت‌های گمرک ایران در حوزه مقابله با تخلفات گمرکی، مواد مخدر، انواع پیش‌ساز و روان‌گردان توسط رابط ملی گمرک ایران به اعضای شرکت‌کننده در اجلاس ارائه شد.
در مورد پروژه‌های ابداعی توسط دفتر رایلو و کشورهای عضو در حوزه مقابله با تخلفات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: Smart Cat – Crocodile – Catalyst-Sesha-REN……….
در این اجلاس ۵۳ نفر از ۱۸ کشور (استرالیا، بنگلادش، بوتان، کامبوج، چین، فیجی، هنگ‌‌کنک، هند، ایران، ژاپن، کره، مالزی، پنال، نیوزلند، سنگاپور، سریلانکا، تایلند، ویتنام) و سازمان‌های بین‌المللی (رایلو، خاورمیانه، رایلو غرب اروپا، دفتر ظرفیت‌سازی آسیا و اقیانوسیه، برنامه محیط‌زیست سازمان ملل)، وابسته‌های گمرکی (ژاپن، روسیه، بریتانیا و آمریکا) شرکت کردند.
سابقه فعالیت دفتر رایلو آسیا و اقیانوسیه در سال ۲۰۱۷ به ۳۰ سال خواهد رسید.
دفتر رایلو آسیا و اقیانوسیه در سئول مستقر است واحد تخلفات دفتر رایلو، عملیات معمول و روزمره خود را به سه گروه در حوزه‌های زیر تقسیم‌بندی نموده است:۱- مبارزه با مواد مخدر۲- مبارزه با قاچاق – مبارزه با جرائم زیست‌محیطی عملیات مربوط به مواد مخدر:- پروژه DSINS (هوایی) و پروژه DSINS (دریایی) عملیات مربوط به مبارزه با سیگار قاچاق:- پروژه کروکودیل عملیات مربوط به مبارزه با جرائم زیست‌محیطی:- پروژه Sky-Hole-Patchingطرح کاری رایلو آسیا و اقیانوسیه برای سال ۲۰۱۷طرح کاری رایلو دارای شش گروه زیر است:۱- ارتقای پروژه‌های رایلو۲-تحلیل اطلاعات پردازش شده۳- CEN و CEN COMM4- عملیات‌های مشترک ۵- همکاری منطقه‌ای و تبادل اطلاعات ۶- کمک‌های فنی دفتر رایلو گمرکات عضو را درخصوص آموزش‌های مبارزه با تخلفات و برنامه‌های ظرفیت‌سازی

 

منبع :  گمرک جمهوری اسلامی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *