Posted on نظر دهید

رشد ۴۲ درصدی صادرات زعفران طلای سرخ/ هر کیلو زعفران به ۶ میلیون تومان رسید

رشد ۴۲ درصدی صادرات زعفران طلای سرخ/ هر کیلو زعفران به ۶ میلیون تومان رسید

رشد 42 درصدی صادرات زعفران طلای سرخ/ هر کیلو زعفران به 6 میلیون تومان رسید مراوده

غلامرضا میری نائب رئیس شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به پایان فصل برداشت و وضعیت نهایی تولید زعفران اظهار داشت: تولید زعفران در سال جاری از سوی وزارت جهاد کشاورزی ۳۶۰ تن اعلام شد و در حال حاضر حداقل قیمت هر کیلو طلای سرخ ۴ میلیون و ۶۵۰ و حداکثر ۶ میلیون تومان است که در صورت استمرار ثبات قیمت ها پیش بینی می شود صادرات تا پایان سال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ الی ۶۰ درصد رشد داشته باشد.
وی با اشاره به تاثیر سرما و یخ زدگی اخیر در میزان تولید، افزود: با وجود آنکه ۹۰ درصد محصول تا شروع سرمازدگی جمع آوری شده بود  تنها ۱۰ درصد این زعفران ها از بین رفتند.
میری از افزایش ۴۲ درصدی صادرات در هفت ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: براساس آمار گمرک در ۷ ماه نخست سال ۸۸ تن و ۵۱۳ کیلو زعفران با ارزش ۱۱۳ میلیون  و ۲۰۰ هزار دلار به ۴۷ کشور دنیا صادر شد و این درحالی است که این میزان در سال گذشته ۵۵ تن و ۲۷۳ کیلو با ارزش ۷۹ میلیون و ۳۳۷ هزار دلار بوده است.
وی در توصیه ای به خریداران زعفران گفت: به خریداران توصیه می شود که زعفران با علامت استاندارد را خریداری کنند چرا که درصورت تخلف امکان برخورد با کارخانه متقلب وجود دارد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *