Posted on نظر دهید

رشد ۵۱۰ درصدی قیمت گوشت قرمز در دولت نهم و دهم/ در دولت یازدهم تنها ۱۶ درصد

دولت یازدهم با استقرار خود در سال ۹۲ توانست با مهار نرخ تورم از رشد بی رویه قیمت گوشت قرمز نیز جلوگیری کند، در حالیکه در دولت های نهم و دهم قیمت گوشت قرمز ۵۱۰ درصد رشد پیدا کرده بود، در دوره چهارساله دولت یازدهم رشد قیمت گوشت قرمز تنها نزدیک ۱۶ درصد شده است.

در دوره هشت ساله ی دولت نهم و دهم (طی سالهای ۸۴ تا ۹۲) رشد قیمت ها به گوشت قرمز محدود نشد و نرخ محصولات پروتئینی همچون گوشت مرغ، تخم مرغ و ماهی نیز تحت تاثیر تورم لجام گسیخته این دوره ، رشد جهشی را تجربه کردند.
با توجه به این که در تمام دنیا محصولات پروتئینی نقش بسزایی در سبد خانوار دارد، دولت ها تلاش دارند تا نرخ این محصولات افزایش چندانی نداشته باشد و تا حد امکان قیمت ها را ثابت نگه دارند تا همه اقشار بتوانند از این محصولات بهره مند شوند.
ایران نیز مستثنی از دیگر کشورها نیست زیرا محصولات پروتئینی از جمله گوشت قرمز ، گوشت سفید و تخم مرغ متقاضیان زیادی برای مصرف دارد، اما با افزایش چشمگیر قیمت ها عملا برخی خانوارها دیگر قادر به مصرف این محصولات نیستند و سرانه مصرف در کشورما نسبت به سالهای گذشته با کاهش روبرو شده است.

 ۱۰ درصد گوشت قرمز از واردات تامین میشود

این درحالیست که ایران در تولید گوشت مرغ و تخم مرغ و ماهی مورد نیاز خودکفاست و تنها نزدیک ۱۰ درصد گوشت قرمز مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین می کند

بنابراین این امر بیانگر آن است که به دلیل تولید داخلی محصولات پروتئینی نباید قیمت این محصولات تغییر چندانی می یافت.
آمارها نشان می دهد در سال ۱۳۸۴ احمدی نژاد دولت را با نرخ تورم ۱۰٫۴ درصد تحویل گرفت و در سال نخست فعالیت خود آن را به ۱۱٫۹ درصد، در سال دوم به ۱۸٫۴ درصد و در سال سوم به ۲۵٫۴ درصد و در سال چهارم ۱۰٫۸ درصد رساند.
بنابراین در ابتدای دولت نهم (سال ۱۳۸۴) قیمت هرکیلوگرم گوشت گوسفندی با استخوان ۵۱ هزارریال؛ گوشت گاو و گوساله بی استخوان ۴۵ هزار و ۸۰۰ ریال، گوشت مرغ ۱۴ هزارو ۷۰۰ ریال و تخم مرغ هشت هزارو ۹۰۰ ریال بوده است.
نرخ تورم در دولت دهم (سال ۱۳۸۹) با رشد ۱۲٫۴ درصد، سال ۹۰ با ۲۱٫۵ درصد، سال ۹۱ با ۳۰٫۵ درصد و سال ۹۲ با ۳۴٫۷ درصد رو به افزایش گذاشت.
به طوری که در سال ۸۸ تا ۹۲ قیمت هرکیلوگرم گوشت گوسفندی با استخوان به ۱۴۶ هزارو ۷۲۰ ریال، گوشت گاو و گوساله بی استخوان به ۱۰۶ هزارو۴۴۰ هزارریال، گوشت مرغ ۳۰ هزارو ۵۴۰ ریال و تخم مرغ به ۲۸ هز ارو ۵۲۰ ریال رسید.
اما کابینه یازدهم در سال ۹۲ با تحویل گرفتن دولت با نرخ تورم ۳۴٫۷ درصد توانست با ایجاد رشد اقتصادی و مهار نرخ تورم این نرخ را به ۹ درصد برساند .

قیمت گوشت قرمز

به نحوی که در ابتدای سال ۹۲ قیمت هرکیلوگرم گوشت گوسفندی با استخوان ۳۲۲ هزارو ۲۳۰ ریال، گوشت گاو و گوساله بی استخوان ۳۲۱ هزارو ۹۷۰ ریال ، گوشت مرغ ۶۹ هزارو ۴۰۰ ریال و تخم مرغ ۹۳ هزارو ۳۳۰ ریال بود.
با تلاش های دولت یازدهم در تثبیت نرخ ها، در سال ۹۵ قیمت هرکیلوگرم گوشت گوسفندی با استخوان به ۳۷۸۴ هزارو ۳۸۰ ریال، گوشت گاو و گوساله بی استخوان ۳۶۷ هزارو ۶۲۰ ریال، گوشت مرغ به ۵۳ هزارو ۲۰۰ ریال و تخم مرغ به ۸۶ هزارو ۶۲۰ ریال رسید.
فرجام سخن، در دولت یازدهم با اجرای برجام و در اولویت قراردادن تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری دولت یازدهم توانست تا حد ممکن با کاهش نرخ تورم از افزایش قیمت کالاهای مصرفی جلوگیری کند اما با وجود این که کماکان با رشد نامحسوسی مواجه بودیم اما به طور کلی این افزایش با رشد جهشی قیمت ها در دولت نهم و دهم قابل مقایسه نیست.
در واقع در سال ۱۳۸۴ نرخ هرکیلو گوشت گوسفندی ۵۱ هزارریال ، در سال ۹۲ به ۳۲۲ هزارو ۲۳۰ بود که در سال ۹۵ به ۳۷۴ هزارو ۳۸۰ ریال رسیده است.

 

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *