Posted on نظر دهید

روسیه : از برنامه کاهش تولید نفت جلوتر هستیم

تسنیم/ اوپک و روسیه اعلام کردند جلوتر از برنامه ریزی اجرای توافق کاهش تولید نفت با هدف تقویت قیمت نفت قرار دارند.
به نقل از بلومبرگ، اوپک و روسیه اعلام کردند آنها جلوتر از برنامه ریزی اجرای توافق کاهش تولید نفت با هدف تقویت قیمت نفت قرار دارند.

روسیه: از برنامه کاهش تولید نفت جلوتر هستیم - مُراوده
وزرای کشورهای تولید کننده نفت در هنگام ورود به وین گفتند، عربستان، الجزایر و کویت قبلا تولید خود را بیشتر از حد لازم کاهش داده اند، در حالی که روسیه توانسته عرضه نفت خود را بیش از حد پیش بینی کاهش دهد. به گفته خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان، تولید کنندگان ۱٫۵ میلیون بشکه در روز از عرضه نفت به بازار کاسته اند.
الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه نیز گفت: «ما از جدول زمان بندی جلوتر هستیم و آن را ادامه خواهیم داد.» وی افزود: «ما داریم تمام تلاشمان را می کنیم تا مشارکت در اجرای توافق را به حداکثر برسانیم.»
عربستان، کویت، قطر، الجزایر و ونزوئلا امروز با همتایانشان از کشورهای غیر عضو اوپک نظیر روسیه و عمان دیدار می کنند تا راه های راستی آزمایی عمل کردن ۲۴ کشور تولید کننده به تعهدات کاهش تولیدشان را بررسی کنند. این کشورها در اواخر سال گذشته میلادی متعهد شدند که تولید روزانه نفت خود را در شش ماهه نخست سال جاری میلادی حدود ۱٫۸ میلیون بشکه کاهش دهند. این کشورها قصد دارند ثابت کنند که این گروه در مورد پایان دادن به روند سه ساله مازاد عرضه در بازار نفت جدی است.
وزرای کشورهای حاضر در وین دیروز یک نشست کاری نهار غیر رسمی را برگزار کردند و قرار است صبح امروز در اولین نشست کمیته نظارت بر اجرای توافق کاهش تولید شرکت کنند.
نورالدین بوترفا، وزیر انرژی الجزایر گفته: «اگر ما واقعا به میزان ۸۰ تا ۹۰ درصد از توافق تبعیت کنیم، ممکن است نیازی به تمدید مجدد توافق کاهش تولید نباشد.»

منبع : تسنیم / اخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *