Posted on نظر دهید

ثبت واردات چند میلیون گوشی تلفن همراه در سامانه گمرک

فارس/ رئیس کل گمرک از پیشنهاد لزوم ارائه اظهارنامه برای کالاهای ملوانی در هیات دولت خبر داد و گفت: کل اطلاعات کالاهای مبدا وارداتی به غیر از ملوانی در اختیار گمرک است. صبح امروز با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاونان، مشاوران و مسئولان گمرک از قابلیت‌های جدید سامانه جامع گمرکی رونمایی شد. در این مراسم مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک با اشاره به مزایای پنجره واحد تجارت فرامرزی اظهار داشت: کنترل جدید ورودی و خروجی حساب‌ها، گزارشات دقیق مالی،‌ عدم امکان جعل و سوء استفاده از فیش‌های پرداختی و گزارش لحظه‌ای از میزان درآمدهای گمرکی از جمله این مزیت‌های سامانه گمرک است.

ثبت واردات چند میلیون گوشی تلفن همراه در سامانه گمرک - مُراوده

وی ادامه داد: در حال حاضر کل اطلاعات مبدا کالاهای وارداتی را داریم که غیر از کالاهای ملوانی است و برای این موضوع نیز پیشنهاد شده است، تا کالاهای ملوانی نیز اظهارنامه ارائه دهند.

معاون وزیر اقتصاد یادآور شد: قبل از اینکه کالا به گمرک برسد، می‌دانیم چه نوع کالاهایی با چه تعرفه و ارزشی وارد شده و اکنون باید برای آن اظهارنامه صادر شود.

کرباسیان تاکید کرد: پیشنهاد این موضوع اکنون در هیات دولت بوده که می‌تواند به شفافیت واردات کالا کمک کند.

وی با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی درآمدهای گمرک در سال جاری تصریح کرد: با توجه به افزایش کد تعرفه کالاها از ۸ به ۱۲ رقم ریز جزئیات کالاها اعم از نوع، مدل آن مشخص بوده و یکی از علل افزایش درآمدها به دلیل شفاف شدن نوع کالاها است.

معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد: در حال حاضر ۱۷۰ هزار نوع تنوع کالایی در سامانه گمرک ثبت شده است که این موضوع به شفافیت کار می‌افزاید.

وی ادامه داد: آمارهای روزانه از تجارت خارجی منتشر می‌شود که اطلاعات واردات و صادرات به روز مشخص است.

کرباسیان درمورد رجیستری گوشی‌های تلفن همراه گفت: گمرک در حال حاضر IMEI گوشی‌ها را ثبت می‌کند و قیمت،‌ نوع و مدل آنها وجود دارد. از زمانی که این سامانه گمرک راه‌اندازی شد تاکنون واردات ۲ میلیون گوشی در سیستم ثبت شده است.

منبع : فارس / آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *