Posted on نظر دهید

ثبت محصولات واحدهای صنعتی در سایت سازمان جهانی کسب و کار امکان پذیر شده است

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان از آغاز ثبت محصولات واحدهای صنعتی در سایت سازمان جهانی کسب ‌و کار GS1 خبر داد و گفت: درج اطلاعات محصولات صنعتی استان طبق استانداردهای جهانی در این سایت قابل ترجمه و بهره برداری به ۱۶۶ زبان دنیا است.

ثبت محصولات واحدهای صنعتی در سایت سازمان جهانی کسب و کار امکان پذیر شده است

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان ، طهمورث لاهوتی اشکوری با اشاره به لزوم یکپارچه سازی سیستم های شناسه کالا، شناسه رهگیری و ایجاد کاتالوگ اقلام صنعتی واحدهای تولیدی به زبان فارسی، خاطر نشان کرد: تولید‌کنندگان و عرضه‌کنندگان کالا می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان جهانی کسب و کار www.gs1.org  ، ضمن دسترسی به ساختار طبقه‌بندی جهانی کالاها (به زبان فارسی و سایر زبان های موجود)، در سیستم‌های داخلی و تعاملات تجاری خود از آن استفاده نمایند.

وی با اشاره به قابلیت های نظام GS1  به عنوان «زبان جهانی کسب ‌و کار» تصریح کرد: استفاده بنگاه های تولیدی از این امکانات آنها را قادر می سازد برای محصولات خود براساس رویه ها و استانداردهای جهانی کاتالوگ الکترونیکی سازگار با زبان جهانی کسب وکار ایجاد و در بستر اینترنت منتشر نمایند.

لاهوتی از مزایای دیگر این طرح را قابل ترجمه بودن به ۱۶ زبان دنیا و قابلیت منبع یابی با سهولت و سرعت بالا عنوان کرد و افزود: این امکان بدان معنا است که فعالان صنعتی و تجاری از طریق این سایت می توانند برای تأمین کالاهای مورد نیاز خود به راحتی با عرضه کنندگان آن وارد مذاکره شده و در فضایی رقابتی، به تهیه آن اقدام کنند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: استفاده از این قابلیت‌ها سبب افزایش کیفیت داده‌ها و اطلاعات مبادله شده بین طرف‌های تجاری و ارتباط روان و ساده و بدون ابهام، تسهیل در تجارت، کاهش هزینه‌ها در سازمان، افزایش شفافیت در زنجیره و بهبود فرایندها در کسب ‌و کار، امکان حضور در بازار جهانی و تسهیل صادرات کالا به سایر کشورها می شود.

گفتنی است پیش از این ساختار طبقه‌بندی مذکور در ۱۶ زبان از جمله فرانسوی، روسی، انگلیسی، آلمانی، برزیلی، چینی،‌ عربی، فنلاندی، هلندی و … در دسترس بود که با افزودن زبان فارسی تعداد زبان هایی که ساختار طبقه‌بندی جهانی کالاها به آن زبان ها در دسترس قرار دارد به ۱۷ زبان افزایش یافته است.

منبع: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *