Posted on نظر دهید

سرعت اینترنت و دسترسی پهنای باند ایران چقدر است؟

با اجرایی شدن فاز دوم شبکه ملی اطلاعات گفته می‌شود اکنون متوسط سرعت دسترسی پهنای باند ثابت چهار مگابیت بر ثانیه و متوسط سرعت دسترسی پهنای باند همراه به سه مگابیت بر ثانیه رسیده است.

فاز دوم شبکه ملی اطلاعات بهمن‌ماه امسال بیش از یک دهه انتظار عملیاتی شد تا بدین ترتیب دسترسی به محتوای داخلی با سرعت و کیفیتی بهتر برای مشترکان اینترنت مسیر شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، اکنون پس از اجرایی شدن فاز دوم این شبکه، وزارت ارتباطات در قالب آمارهای اخیر خود متوسط سرعت دسترسی به اینترنت در بخش‌های مختلف را اعلام کرده است.

طبق این آمارها ضریب نفوذ دسترسی پهنای باند ثابت خانگی به ۶۰ درصد رسیده و ضریب نفوذ دسترسی پهن باند سیار به ۳۵ درصد رسیده است و سرانه ترافیک ۲۷ کیلوبیت بر ثانیه اعلام شده است. همچنین نسبت ترافیک داخلی ۵۰ درصد عنوان شده است.

اما این ارقام در شرایطی اعلام شده که پیش از این و در فاز اول شبکه ملی اطلاعات متوسط سرعت دسترسی پهنای باند ثابت سه مگابیت بر ثانیه و متوسط سرعت دسترسی پهنای باند سیار دو مگابیت بر ثانیه اعلام شده بود.

همچنین ضریب نفوذ دسترسی پهنای باند ثابت خانگی در فاز اول ۴۰ درصد بوده و ضریب نفوذ دسترسی پهن باند سیار ۳۰ درصد بود.

سرانه ترافیک در فاز اول شبکه ملی اطلاعات ۱۴ کیلوبیت برثانیه بوده و نسبت ترافیک داخلی در این مرحله ۴۵ درصد عنوان شده است.

منبع : اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *