Posted on نظر دهید

نوبخت: ۱۱.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی پس از برجام صورت گرفته است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: پس از توافقنامه برجام ۱۱.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور صورت گرفته است.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: پس از توافقنامه برجام ۱۱.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه در جریان سفر یک روزه به همدان در جلسه ویژه شورای برنامه ریزی و توسعه این استان در شهر اسدآباد ابتدا به انگیزه دولت تدبیر و امید در به سرانجام رساندن برجام پرداخت و افزود: علت تاکید رئیس جمهوری بر اجرایی شدن برجام این بود که این ملت بزرگ و با فرهنگ بی جهت در یک حلقه ناجونمردانه گرفته بود، تا جایی که برای استفاده از منابع با محدویت هایی مواجه شده بودیم.
وی اضافه کرد: هر فرزند غیور ایران این را قبول نمی کند که این ملت بدون علت با یک اتهام واهی مبنی بر اینکه فعالیت هسته ای و عملی ایران نظامی است و پرونده ایران به شورای امنیت ارسال شده و پنج قطعنامه علیه این کشور صادر شود.
وی یادآوری کرد: آژانس بین المللی سال گذشته به صراحت اعلام کرد که اشتباه کرده اند و فعالیت هسته ایران نظامی نیست بنابراین تمامی قطعنامه ها در شورای امنیت لغو شد.
نوبخت لغو قطعنامه ها را یک دستاورد بزرگ برای کشور دانست و افزود: یکی از آثار این دستاورد بزرگ سر ریز شدن واردات ریل و فعالیت های صورت گرفته است.
وی افزود: در سال گذشته بین یک میلیون تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار (بشکه) نفت و مایعات گازی داشتیم که این آمار در آذر ماه سالجاری به ۲ میلیون و ۹۶۰ هزار بشکه رسید که این افزایش تولید محصول برجام است.
معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: بیش از ۱۱.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در یکسال گذشته صورت گرفته که آثار سازنده و ارزشمند داشته است.
وی خطاب به آنهایی که عنوان می کنند که کجاست این سرمایه گذاری ما می خواهیم آثار این سرمایه گذاری های را ببنیم؟ گفت: ‘باش تا صبح دولتت بدمد – کاین هنوز از نتایج سحر ست’.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *