Posted on نظر دهید

ارزش سهام در بازارهای اروپا و آسیا با کاهش : بلایی که دستور ترامپ سر بورس آورد

تسنیم/ فرمان اجرایی دونالد ترامپ در زمینه ممنوعیت ورود مهاجران و اتباع کشورهای مسلمان به خاک آمریکا موجب شد ارزش سهام در بازارهای اروپا و آسیا با کاهش همراه شود.
ارزش سهام در بازارهای اروپا و آسیا با کاهش : بلایی که دستور ترامپ سر بورس آورد - مُراوده

به گزارش رویترز، پس از آنکه اجرایی شدن فرمان اجرایی دونالد ترامپ در زمینه ممنوعیت ورود مهاجران و اتباع کشورهای مسلمان به خاک آمریکا بر احساس عدم قطعیت ناشی از سیاست های ترامپ در بازارهای مالی افزود، ارزش سهام در بازارهای اروپا و آسیا با کاهش همراه بود و ارزش دلار در برابر ین کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، به نظر می رسد که بازار وال استریت هفته جدید را ضعیف آغاز خواهد کرد و شاخص اس اند پی ۵۰۰ با افت ۰٫۲ درصدی مواجه خواهد بود.

نشانه هایی از شتاب گرفتن تورم در آلمان موجب شده تا میزان بازدهی اوراق قرضه دولتی در حوزه یورو بالاتر برود. پس از مشخص شدن کاندیدای نهایی حزب سوسیالیست در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، میزان بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله دولت این کشور در اوایل امروز به بالاترین رقم ۱۶ ماه گذشته رسید.

دونالد ترامپ، سفر اتباع ۷ کشور مسلمان از جمله ایران، عراق و سوریه به آمریکا را به بهانه حفظ امنیت ملی آمریکا به حالت تعلیق درآورده است. این دستور اجرایی که روز جمعه به امضا رسید، موجب به راه افتادن تظاهرات های ده ها هزار نفری در شهرهای آمریکا شده و نگرانی هایی را در برخی از بازارها در مورد تاثیرات احتمالی دیگر سیاست های ترامپ برانگیخته است.

آدام کول، رئیس موسسه جی ۱۰ در لندن گفت: «نگرانی ها از سیاست های حمایت گرایانه ترامپ ظاهرا پس از دستور اجرایی وی در زمینه محدودیت ورود مهاجران به آمریکا در حال افزایش است.»

شاخص پان اروپایی استوکس ۶۰۰ امروز با ۰٫۸ درصد کاهش مواجه بود.

معاملات در بازارهای سهام آسیایی به دلیل تعطیلات سال نوی چینی کم حجم بود. شاخص گسترده ام اس سی آی در منطقه آسیا اقیانوسیه به استثنای ژاپن کاهشی نیم درصدی را تجربه کرد. شاخص سهام در بازار استرالیا نیز افتی ۰٫۹ درصدی داشت.

شاخص سهام نیکی ژاپن نیز به دلیل افزایش تقاضا برای ین و بالا رفتن ارزش پول ملی ژاپن با افت نیم درصدی مواجه بود. ارزش ین در برابر دلار آمرکیا ۰٫۳ درصد افزایش یافت و به ۱۱۴٫۷۷ ین در برابر هر دلار آمریکا رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *