Posted on نظر دهید

شاخص بورس در جریان دادوستدهای امروز نود و هشت (۹۸) واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان دادوستدهای امروز چهارشنبه ۲۵ اسفند ماه بازار سرمایه نود و هشت (۹۸) واحد رشد کرد.

در جریان معاملات امروز چهارشنبه ۲۵ اسفند ماه بازار سرمایه تعداد هزار و چهارصد و پنجاه ( ۱۴۵۰) میلیون سهم و حق تقدم به ارزش سیصد و ده (۳۱۰) میلیارد تومان در چهل و شش هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد نود و هشت (۹۸) واحدی در ارتفاع هفتادو شش هزار و هفتصدو سی و هفت (۷۶۷۳۷) واحد قرار گرفت.

بیشترین تاثیر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روزجاری به نام نمادهای مبین ، وبانک و تاپیکو شد و در مقابل نمادهای معاملاتی خساپا ، فاراک و شپنا با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص شدند.

شاخص‌ های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۴ واحد، کل (هموزن) ۴۵ واحد، قیمت (هموزن) ۳۶ واحد، آزاد شناور ۹۸ واحد و شاخص بازار اول و دوم به ترتیب ۵۹ و ۲۷۱ واحد افزایش یافتند.

همچنین نمادهای معاملاتی شرکتهای ساپیا، بانک ملت، پلی اکریل، پالایش نفت تهران و صنایع آذرآب پربیننده‌ترین نمادهای معاملاتی امروز بورس اوراق بهادار بودند.

بر اساس این گزارش؛ در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله چهارصد و شانزده ( ۴۱۶) میلیون ورقه به ارزش دویست و سیزده میلیارد تومان در بیست و یک هزار نوبت، آیفکس ۴٫۹ واحد رشد کرد و در ارتفاع هشتصد هفتاد و یک (۸۷۱) واحد قرار گرفت.

منبع : تسنیم / آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *