Posted on نظر دهید

احیای بافت‌های فرسوده ، آخوندی مطرح کرد: پرداخت تسهیلات با نرخ ۱۱ درصد

آخوندی مطرح کرد: پرداخت تسهیلات با نرخ ۱۱ درصد برای احیای بافت‌های فرسوده

تسنیم/ وزیر راه و شهرسازی گفت: برای احیای بافت‌های فرسوده و تاریخی تسهیلات با نرخ ۱۱ درصد پرداخت می‌شود.

عباس آخوندی بیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه اکنون ۱۹ میلیون نفر از جمعیت شهری ایران در بافت‌های میانی و فرسوده سکونت دارند، اظهار داشت: تمرکز برای احیای بافت‌های تاریخی و فرسوده از اولویت‌های این وزارتخانه است که در این راستا ساکنان این بافت‌ها توانمند می‌شوند.

پرداخت تسهیلات با نرخ ۱۱ درصد برای احیای بافت‌های فرسوده - مُراوده

وی با بیان اینکه استقرار دانشکده معماری و شهرسازی در بافت تاریخی بوشهر یک امر مهم و مورد توجه است، تصریح کرد: ایجاد این دانشکده در بافت تاریخی بوشهر زمینه رونق و احیای بافت تاریخی بوشهر را بیش از پیش فراهم می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نوسازی و احیای بافت‌های تاریخی از اولویت‌های این وزارتخانه است، گفت: پرداخت تسهیلات کم‌بهره از مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه برای احیای بافت‌های فرسوده است.

آخوندی با اشاره به اینکه دانشکده هنر و معماری بوشهر در بافت تاریخی این شهر دارای ۸ هزار مترمربع زیربناست، خاطرنشان کرد: این دانشکده ظرفیت پذیرش ۶۰۰ دانشجو دارد که زمینه رونق بافت تاریخی بوشهر را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه منزلت اجتماعی در بافت‌های تاریخی کاهش یافته است، گفت: با احیای بافت‌های تاریخی منزلت اجتماعی در این بافت‌ها ارتقاء می‌یابد که در این راستا مورد تأکید وزارت راه و شهرسازی قرار داد.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر توسعه سرمایه‌گذاری در بافت‌های تاریخی بیان کرد: با احیای این بافت‌ها زمینه سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار بیش از پیش فراهم می‌شود و منزلت اجتماعی در سکونت یافتن در بافت‌های تاریخی و قدیمی ارتقاء می‌یابد.

آخوندی افزود: برای احیای بافت‌های تاریخی و فرسوده تسهیلات با نرخ ۱۱ درصد پرداخت می‌شود که این مهم زمینه سرمایه‌گذاری در این بافت‌ها را بیش از پیش افزایش می‌دهد.

منبع : تسنیم/ اخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *