Posted on نظر دهید

عید ایرانی با کالای ایرانی / شرکت های آب و فاضلاب روستایی موظف به تامین کالاهای ایرانی اند

شرکت های آب و فاضلاب روستایی موظف به تامین کالای ایرانی اند . مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب  روستایی استان تهران گفت : شرکت های آب و فاضلاب روستایی به دولت وابسته اند و از نظر قانونی نیز به تامین کالاهای مورد نیاز طرح ها مانند پمپ ها، شیر فلکه ها، لوله ها، تجهیزات ابزار دقیق و … از تولیدکنندگان داخلی موظفند.

رضا پوررجب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب  روستایی استان تهران افزود : رونق اقتصادی کشور جز با استفاده از  تجهیزات و کالای ایرانی در کار و زندگی میسر نمی شود.
به گفته این مسئول، اگر همه سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی بتوانند از وسایل و کالای ایرانی استفاده کنند، به یقین تولید کشور رونق یافته و سطح اشتغال افزایش می یابد.
مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران یادآوری کرد : اکنون نزدیک به ۲۵۰ طرح در شرکت آبفای روستایی استان تهران فعال است که همه پیمانکاران طرح ها ایرانی اند و مواد ، تجهیزات و مصالح به کار رفته در آنها تولید داخل به شمار می رود.
وی ادامه داد: هر چند کشور ما از برخی فناوری های روز جهان مانند فناوری نانوفیلتر در تصفیه خانه ها بی بهره است اما مطابق شرایط و قوانین داخلی نسبت به واردات آنها اقدام می شود.
پوررجب استفاده ار فاینانس خارجی طرح ها را یکی از سیاست های بسیار خوب وزارت نیرو در تامین مالی توصیف و تصریح کرد: سرمایه گذاران خارجی با ورود به کشور به ارایه آموزش های لازم به مهندسان و کارکنان ایرانی ملزمند و برای انجام برخی از تعهدات خود باید از وسایل و تجهیزات ساخته شده داخلی استفاده کنند.
به گزارش ایرنا، وزیر نیرو چندی پیش اعلام کرد: شرکت های خارجی برای حضور در بازار ایران باید به شرکت های ایرانی در بازارهای برون مرزی سهمی اختصاص بدهند تا سبب شود، شرکت های داخلی از شرایط بهتری در پسابرجام برخوردار شوند.

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *