Posted on نظر دهید

قطع گاز جایگاههای CNG استانهای شمالی کشور از عصر امروز /موج سرما شمال کشور را در بر می‌گیرد

به منظور تخصیص گاز به بخش خانگی، قطع گاز جایگاههای CNG استانهای شمالی کشور از عصر امروز در دستور کار قرار گرفته است.

قطع گاز جایگاههای CNG-مراوده

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی از صبح امروز در استانهای شمالی شاهد بارش برف و باران و وزش باد و کاهش دمای هوا هستیم، از اینرو با پیش بینی رشد مصرف گاز در بخش خانگی، گاز جایگاههای CNG و ادارات دولتی استانهای شمالی کشور از عصر امروز قطع می شود.

برودت هوا در استانهای شمالی کشور موجب رشد ۱۵ درصدی مصرف گاز در بخش خانگی نسبت به روزهای گذشته شده و مسئولان استانی در سه استان گلستان، مازندران و گیلان به مردم توصیه کرده اند تا حد ممکن از وسایل گرمایشی برقی به جای مصرف گاز طبیعی استفاده کنند. این امر موجب رشد مصرف برق در طی روزهای آتی خواهد شد و نیروگاههای کشور که در محدودیت عرضه گاز، با سوخت مایع در مدار بهره برداری هستند باید برق مورد نیاز را به شبکه سراسری مصرف برق کشور تحویل دهند.

استان مازندران که از نظر حفظ فشار شبکه گاز نسبت به دیگر استانهای شمالی کشور در وضعیت حساس تری است، ۱۱۸ جایگاه CNG دارد که طبق برآورد شرکت گاز این استان، قطع سوخت این واحدها می تواند انرژی ۴۰ هزار مشترک خانگی گاز را تامین کند. مقرر شده قطعی گاز جایگاههای CNG استانهای شمالی کشور حداقل تا پنجم بهمن ماه (سه شنبه هفته جاری) ادامه داشته باشد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *