Posted on نظر دهید

قیمت طلا به ۱۲۲۲ دلار رسید

قیمت طلا به ۱۲۲۲ دلار رسید . قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۲۲۲ دلار و ۹۵ سنت رسید.

قیمت طلا به ۱۲۲۲ دلار رسید-مراوده

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، خریدهای فنی و کاهش ارزش دلار پس از انتشار آمارهای مثبت و منفی از بازار کار آمریکا در اواخر هفته گذشته موجب شد تا قیمت طلا امروز برای سومین جلسه متوالی افزایش یابد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۳ درصد افزایش به ۱۲۲۲ دلار و ۹۵۵ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز ۰٫۴ درصد افزایش داشت و به ۱۲۲۵ دلار و ۴۵ سنت رسید.
رشد تعداد فرصت های شغلی در آمریکا در ماه ژانویه به دلیل شتاب گرفتن استخدام شرکت های ساخت و ساز و خرده فروش بیش از حد انتظار بود، اما میزان دستمزدها افزایش ضعیفی را شاهد بود.
شاخص دلار امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۹۹٫۷۳۶ رسید.
برایان لن، مدیر شرکت خرید و فروش طلای گلدسیلور سنترال در سنگاپور گفت، طلا در مسیر صعودی قرار دارد و ممکن است قیمت ۱۲۳۰ دلار را تجربه کند.
به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، قیمت طلا که از سطح مقاومت ۱۲۱۹۹ دلار عبور کرده ممکن است تا سطح مقاومت ۱۲۴۹ دلار بالا برود.
بانک های مهم وال استریت انتظار دارند تنها ۲ نوبت افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی اتفاق بیافتد.
برایان لن افزود: «بعید است که در ماه مارس افزایش نرخ بهره داشته باشیم زیرا آشفتگی سیاسی زیادی در آمریکا مشاهده می شود. حداقل در نیمه نخست امسال، قیمت طلا عملکرد خوبی خواهد داشت.»
قیمت طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره حساس است زیرا چنین افزایشی هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد را بالا می برد و موجب رشد ارزش دلار می شود.

منبع : خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *