Posted on نظر دهید

برنامه‌ای برای افزایش فرآورده های لبنی نداریم/ فقط شیر با ماندگاری ۶ ماه ۲۰۰ تومان گران شد

دبیر انجمن صنایع فرآورده های لبنی کشور گفت: شیر استریل با ماندگاری ۶ ماه نیاز به پاکت تتراپک سوئد دارد که تعرفه واردات این محصول از اسفند ۹۴ از ۴ درصد به ۲۰ درصد افزایش یافته است.
قیمت فرآورده های لبنی-مراوده

رضا باکری-دبیر انجمن صنایع فرآورده های لبنی کشور- در گفت‌و‌گو با ایلنا، در رابطه با قیمت و میزان تولید انواع فرآورده های لبنی بیان داشت: وضعیت تولید محصولات مناسب است و هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد؛ در خصوص قیمت‌ها نیز هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت نداریم. فقط در شیر با ماندگاری ۶ ماه افزایش قیمت ۲۰۰ تومانی داشته‌ایم که به دلیل افزایش تعرفه واردات پاکت مخصوص این محصول است.

او افزود: شیر استریل با ماندگاری ۶ ماه نیاز به پاکت تتراپک سوئد دارد که تعرفه واردات این محصول از اسفند ۹۴ از ۴ درصد به ۲۰ درصد افزایش یافته است که همین امر قیمت این محصول را تحت تاثیر قرار داده است.

دبیر انجمن صنایع لبنی کشور با تاکید بر این که ارز مبادله نیز برای واردات به این پاکت‌ها تعلق نمی‌گیرد بیان داشت: سالیانه ۸۰۰ هزارتن شیر به شکل استریل و در داخل پاکت های تتراپک به بازار عرضه می شود؛ بنا بر این با افرایش تعرفه و حذف ارز مبادله ای نباید انتظار داشت که قیمت این محصول ثابت بماند.

منبع : بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *