Posted on نظر دهید

قیمت نفت اوپک افزایش یافت

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

تسنیم/ قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز ۲۱ سنت، افزایش یافت و به ۵۷ دلار و ۱۰ سنت رسید.

 قیمت نفت روز جمعه افزایش یافت در پایان معاملات هفتگی - مراوده

به نقل از رویترز، قیمت نفت روز جمعه افزایش یافت و در پایان معاملات هفتگی رشد داشت، اما تقویت دلار و افزایش تردید ها در مورد پایبندی اعضای اوپک به توافق کاهش تولید موجب شد تا رشد قیمت نفت محدود باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز ۲۱ سنت، افزایش یافت و به ۵۷ دلار و ۱۰ سنت رسید. دیروز قیمت نفت برنت بین ۵۶ دلار و ۲۸ سنت و ۵۷ دلار و ۴۷ سنت در نوسان بود. قیمت نفت برنت برای دومین هفته متوالی افزایش یافت. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز ۲۳ سنت افزایش یافت و به ۵۳ دلار و ۹۹ سنت رسید. نفت خام آمریکا دیروز بین ۵۳ دلار و ۳۲ سنت و ۵۴ دلار و ۳۲ سنت در نوسان بود. قیمت نفت خام آمریکا برای سومین هفته متوالی افزایش داشت. هانس وان کلیف، تحلیلگر بازار نفت گفت: «نوسان زیادی در بازار وجود دارد… سرمایه گذاران فکر می کنند روند بلند مدت بازار افزایشی است، اما پس از افزایش چند دلاری قیمت، آنها افدام به برداشت سود می کنند.»
شاخص دلار پس از انتشار آمارهای بازار کار آمریکا که نشان می داد روند استخدام های جدید کند شده، اما میزان دستمزدها افزایش داشته است، با رشد همراه بود. انتشار گزارش بازار کار آمریکا احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری میلادی را تقویت کرد. تقویت ارزش دلار موجب گرانتر شدن نفت برای دارندگان سایر ارزها می شود. عربستان، ابوظبی و کویت از تولید کنندگان نفت در خاورمیانه نشانه هایی از کند کردن تولید نفت خود بروز داده اند که به معنای پایبندی این کشورها به توافق کاهش تولیدات. بر اساس گزارش موسسه بیکر هاگز، شرکت های انرژی آمریکایی این هفته برای دهمین هفته متوالی تعداد سکوهای حفاری نفتی را افزایش دادند و به ۵۲۹ سکو رساندند که بیشترین تعداد از دسامبر ۲۰۱۵ تاکنون بود.

منبع : تسنیم / آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *