Posted on

لزوم همکاری دستگاه‌ها در شفاف‌سازی بخش عمومی اقتصاد

باتوجه به تدوین مقررات از سوی مجلس

لزوم همکاری دستگاه ها در شفاف سازی بخش عمومی اقتصاد

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس: بیش از ۴۰۰ شرکت حقوقی نسبت به افشای صورت های مالی اقدام کرده اند

لزوم همکاری دستگاه ها در شفاف سازی بخش عمومی اقتصادبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از سنا،​ ­مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بیش از ۴۰۰ شرکت مربوط به اشخاص حقوقی مشخص شده در جزء ۵ ماده ۶ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی نسبت به افشای صورت های مالی و سایر اطلاعات تکلیف شده در قانون اقدام کرده اند.
علی بیگ زاده در خصوص شفاف سازی این شرکت های بزرگ اعلام کرد: با پیگیری های صورت گرفته در این مدیریت شرکت های مذکور که عمدتا متعلق به صندوق های بازنشستگی و شهرداری ها است، ​صورت های مالی خود را در سایت کدال افشاء و در معرض دید عموم قرار داده اند.
مدیر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار، اظهار داشت: شفاف سازی بخش عمومی اقتصاد از اهمیت زیادی برخوردار است و مجلس شورای اسلامی در سالیان اخیر با تدوین مقررات و ایجاد بستر لازم این تکلیف را بر عهده سازمان بورس قرار داده که گزارش های سالیانه نیز به مرجع قانون گذاری ارسال می شود.
بیگ زاده تاکید کرد: شفاف سازی شرکت های فعال در بخش عمومی غیر دولتی نیاز به اهتمام و همکاری همه دستگاه ها دارد و از مدیران اشخاص حقوقی مشخص شده در قانون خواست که در صورتی که موظف به ارائه اطلاعات هستند نسبت به دریافت امضاء الکترونیکی و ارائه اطلاعات شرکت های زیر مجموعه خود در سامانه کدال اقدام کنند.