نظر دهید

مبادرت بنیاد مستضعفان به ساخت انبوه مسکن برای اقشار کم درآمد

مبادرت بنیاد مستضعفان به ساخت انبوه مسکن برای اقشار کم درآمد

معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان با اشاره به تغییر ماموریت های این نهاد در حوزه ساخت و ساز، گفت: ساخت مسکن برای اقشار متوسط به پایین یکی از برنامه های راهبردی بنیاد است که جای “مال ها” و مجتمع های لوکس را در برنامه ما گرفته است.

مبادرت بنیاد مستضعفان به ساخت انبوه مسکن برای اقشار کم درآمدبه گزارش خبرگزاری صداوسیما از پایگاه خبری وزارت­ راه و­ شهرسازی؛­­ منوچهر خواجه دلویی با اشاره به سیاست جدید بنیاد مستضعفان در خصوص ساخت وسازها، اظهار داشت: در بخش مسکن قبلا بنیاد،­ مجمتع های تجاری و لوکس را در هر جایی که زمین داشت، می ساخت. مجتمع های لوکس نیز عمدتا مورد استفاده برندهای خارجی بود؛ به این جمع بندی رسیدیم که شان بنیاد این است که ساخت و ساز را به سمت مردم سوق دهد.

وی افزود: بر این اساس برنامه بنیاد به سمت پروژه های انبوه رفت که مخاطبان آن اقشار متوسط به پایین هستند.

معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان گفت: در حال حاضر حدود یک میلیون مترمربع در هلدینگ عمران مسکن زیربنا در حال تولید است که به طور مرتب پروژه به این کارها اضافه و واگذار می شود.

وی با بیان این که به تازگی ساخت یک مجموعه ۸۰۰ واحدی در اسلامشهر (واوان ونک پارک) آغاز شده است، اظهار داشت: واحدهای این پروژه ها از مرحله سفت کاری عبور کرده و در مرحله نازک کاری قرار دارد.

خواجه دلویی با یادآوری این که زمین، پروانه و … این پروژه با قیمت کارشناسی توسط شرکت ونک پارک خریداری شده است، افزود: زمانیکه پیشرفت فیزیکی پروژه به ۳۵ درصد برسد، مجوزهای پیش فروش صادر شده و با یک قیمت کارشناسی که به تایید کمیته ای در بنیاد مستضعفان رسیده، عرضه می شود.

وی با بیان این که در شیراز پروژه ای ۱۲۰۰ واحدی در منطقه متوسط به پایین در حال ساخت است، گفت: در مشهد، کرمانشاه، یزد، اصفهان و.. پروژه های بزرگ ساخت واحدهای مسکونی برای اقشار متوسط به پایین و در شان و جایگاه بنیاد مستضعفان در حال اجراست.

خواجه دلویی تاکید کرد: در این بخش روی صدور اسناد تاکید ویژه ای داریم؛ رعایت حقوق ذی نفع یکی از سر لوحه های شرکت های زیرمجموعه بنیاد است. مهم ترین ذی نفع هم خریداران هستند. در این راستا طی سه سال اخیر در بخش واگذاری ها بالغ ۶۴۰۰ سند به مردم داده شده است. در حال حاضر هم برنامه ریزی به گونه ای شده که از زمان تحویل خانه حداکثر پس از یکسال باید سند و پایان کار آن گرفته شود.

وی با اشاره به این که این کار برای بنیاد مستضعفان برکت می آورد، اظهار داشت: هر پروژه ای در بنیاد تا طراحی آن کامل، پروانه اخذ­و همه مسائل آن روشن نباشد حق شروع ندارد.

معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان با اشاره به ساخت ۱۸۵ واحد مسکونی در قالب طرح نیلوفر در جنوب شرق تهران، گفت: این واحدها به اتمام رسیده و به ذی نفعان واگذار شده است. در حال تهیه اسناد و پایان کار هستیم و احتمالا مراسمی در این رابطه برگزار خواهیم کرد.­ این پروژه، کل جنوب شهر تهران و تعریف این منطقه را متحول کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *