Posted on

محور ریلی جنوب بازگشایی شد

مدیر عامل راه آهن:

محور ریلی جنوب بازگشایی شد

مدیر عامل راه آهن از بازگشایی محور ریلی جنوب خبر داد

محور ریلی جنوب بازگشایی شدبه گزارش خبرگزاری صداوسیما از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ سعید رسولی با اعلام این خبر گفت: با تلاش همکاران فنی راه آهن این محور بازگشایی شد و از صبح امروز حرکت قطارهای محور جنوب به روال عادی از سر گرفته شد.
وی افزود: در محور شمال نیز با توجه به شرایط سخت موجود و آب شستگی بالای رخ داده در این منطقه، همکاران فنی راه آهن باتغییر مسیر و ایجاد واریانت جدید در تلاش برای بازگشایی خط هستند.
مدیرعامل راه آهن با در نظر گرفتن اقدامات در دست انجام پیش بینی کرد که تا فردا شب کار بازسازی محور شمال به پایان برسد و پس از آن سیر ایمن قطارها از سر گرفته شود.
رسولی با بیان اینکه راه آهن به همه تعهدات خود در قبال مسافران عمل کرده است گفت: همه مسافرانی که دراین مسیر اقدام به خرید بلیت قطار کرده بودند، با قطار منتقل شده اند و در بخشی که آب گرفتگی وجود داشته نیز مسافران از طریق اتوبوس به ساری منتقل شده اند.
 
اختصاص قطار فوق العاده در مسیر ریلی اهواز
مدیر عامل راه آهن از اختصاص یک رام قطار فوق العاده در مسیر اهواز -تهران خبر داد.
سعید رسولی با اعلام این خبر گفت: با توجه به ایمن شدن سیر قطار و به منظور رفاه حال مسافران و جابه جایی آنها ، یک رام قطار فوق العاده در مسیر ریلی اهواز-تهران اختصاص یافته است.
وی افزود: همچنین اقدامات لازم برای افزایش ظرفیت قطارهای موجود به منظور ارایه خدمات هرچه بیشتر به مسافران صورت گرفته است.
مدیرعامل راه آهن همچنین با اشاره به پیامک های ارسالی جهت اطلاع رسانی به مسافرانی که در روزهای اخیر نسبت به تهیه بلیت در این مسیر اقدام و به دلیل شرایط نامساعد جوی حرکت قطار آنها کنسل شده بود؛ تصریح کرد: این مسافران می توانند با مراجعه به مراکز فروش بلیت نسبت به دریافت ۱۰۰ درصدی بهای بلیت خود اقدام و در صورت تمایل از ظرفیت های فوق العاده اختصاص یافته برای جابه جایی بهره گیرند.